Mansur Yavaş’ın skandalları bitmiyor!

Mansur Yavaş’ın skandalları bitmiyor!

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile ilgili bir bomba iddia daha ortaya atıldı. Yavaş, mahkemede icraya koyduğu sahte senedin kendi önünde imzalandığını söylerken vergi kaçırmak için de makbuz kesmediğini söylüyor.
Millet İttifakı’nın Ankara adayı Mansur Yavaş skandalında yeni belgeler ortaya çıktı. Yavaş, mahkemeye verdiği ifade de senetlerin kendi önünde imzalandığını söylerken bir de vergi kaçırdığına dair itirafta bulunuyor. Yavaş aynı ifadesinde senetler için de vergi kaçırmak için herhangi bir makbuz kesmediğini söylüyor.

Mansur Yavaş’ın 500 bin TL kötü niyet tazminatı ve ceza aldığı sahte senet davasında skandalın boyutları giderek büyüyor. Ankara 1.İcra Hukuk Mahkemesine bizzat verdiği dilekçede Mansur Yavaş; “Borçlu bonoyu alacaklı hanesi hariç bizzat yanımda isim ve adres kısmını yazarak imzalamıştır” diyor.

Ancak yapılan inceleme ve adli tıp kayıtlarına göre Mansur Yavaş’ın önümde imzalandı dediği senetteki imzalar sahte çıktı.

Avukatlık sözleşmesi yok

Avukatlık sözleşmesi yaparak fatura kesmesi gereken Mansur Yavaş’ın herhangi bir sözleşme yapmadan senet aldığı ve mevzuyla ilgili vergi ödemediği de ortaya çıktı. Mansur Yavaş’ın 600 bin dolarlık senedi hangi maksatla aldığı ise olayın hukuki boyutlarının daha çok büyüyeceğini gösteriyor.

Vergi kaçırmak için makbuz kesmemiş

Mansur Yavaş mahkemede verdiği ifadede niçin avukatlık sözleşmesi yapmadığını da itiraf ederek; “Karşı taraf firma olduğu için makbuz kesildiğinde 300 bin doları vergiye gidiyordu. Bu sebeple senet imzalandı” diyerek vahim gerçeği gözler önüne seriyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

TRCep Urfa Haberleri