İşte CHP’nin proje çöplüğü.

İşte CHP’nin proje çöplüğü.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bulduğu her fırsatta AK Parti’yi ülkeyi borç batağına sürüklemekle itham ediyor.

Türkiye’yi dış borç ve kredi batağından kurtaran, hatta IMF’ye borç veren bir ülke konumuna getiren AK Parti’yi karalayan Kılıçdaroğlu CHP’nin yönettiği borçbatağındaki belediyelerin yıllardır yerine getiremediği vaatleri görmezden geliyor. CHP’li başkanlar yolsuzluk ve kirli ilişkileriyle de sık sık gündeme geliyor, haklarında davalar açılıyor. İşte CHP’li belediyelerin içler acısı durumu:

İSTANBUL

SARIYER:  CHP’li başkan Şükrü Genç, 235 milyon 333 bin lirayla borç rekoru kırdı.

KADIKÖY:CHP’li Başkan Aykurt Nuhoğlu ‘Kent konseyi, mahalle evleri, etüt merkezleri ve yeni tiyatro salonu vaatleri için tek bir çivi bile çakmadı. Belediyenin 21 bin lira borcu var.

ATAŞEHİR: Yolsuzluk iddialarıyla başkanlıktan alınan ve CHP tarafından tekrar Ataşehir Belediye Başkanı adayı olarak gösterilen Battal İlgezdi 10 yıl önce seçmene ‘tapu senedi taahütnamesi’ dağıttı. Sözünü tutmadı. Yıllarca imar planı çıkaramadı. AK Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı İsmail Erdem, daha adayken Barbaros ve Yeni Sahra mahallelerinin imar planlarını İBB Meclisi’nden çıkarmayı başardı.

BEYLİKDÜZÜ: Şu an İstanbul için aday olan Ekrem İmamoğlu, ilçede belediye başkanıyken Ömer Halisdemir’in isminin bir caddeye verilmesine ‘isim enflasyonu olur’ diyerek karşı çıktı. ‘Cem evi’ sözü verip tutmayan İmamoğlu Beylikdüzü Belediyesi’ni 47 milyon TL borçla bıraktı.

KARTAL: CHP’li Altınok Öz’ün başkanlğında ilçe belediyesinin vergi borcu 80 milyon 235 bin TL’ye ulaştı. Öz, ‘tüm konutlar depreme karşı yeniden yapılandırılacak’ sözü vermişti, çöken binalar Türkiye’nin yüreğini yaktı. Depremde acil yol ağı planı 1 yıldır tamamlanamadı. İhtiyaç sahiplerine Kartalkart vaati boş çıktı. Kültür-sanat ve kongre turizmi için vaat edilen hiçbir proje gerçekleştirilemedi.

BÜYÜKÇEKMECE: 3 dönemdir başkan olan Hasan Akgün, 157 milyon TL borç yaptı. Teleferikle Mimaroba’yı TÜYAP’a bağlayacağını vaad etti ama yerine getirmedi.
BAKIRKÖY: CHP’li başkan Bülent Kerimoğlu raylı sistem, trafiğin yerin altına alınması gibi vaatlerini unuttu. Belediyenin 152 milyon TL borcu var.
AVCILAR: Handan Toprak Benli, hiçbir vaadini yerine getiremedi. Belediyeye 52 milyon 63 bin TL borç bıraktı. Partisinden istifa ederek DSP’den aday oldu.
CHP’li Adalar, Şişli, Çatalca ve Beşiktaş belediyeleri de yolsuzluk ve borçlarla anılıyor.

-TAKVİM

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

TRCep Urfa Haberleri