CHP’nin İstanbul adayı: Kopyala yapıştır Ekrem İmamoğlu.

CHP’nin İstanbul adayı: Kopyala yapıştır Ekrem İmamoğlu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun her defasında yalan olduğu ortaya çıkan algı operasyonlarını, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu da örnek alıyor.

Günlerdir çarşı pazar gezmesine rağmen İstanbullular’da bir heyecan yaratamayan Ekrem İmamoğlu, çareyi rakibi Binali Yıldırım’ın projelerine göz dikmekte buldu. Yıldırım, 5 Şubat’ta aHaber yayınında İstanbul’u yeşille buluşturacak yeni projesini anlattı. İstanbul’un 20 deresini yeniden kazanarak oluşturulacak ‘Yeşil Ağ’ın ayrıntılarını açıklayan Yıldırım, “Kuzey Ormanları ile denizi buluşturacak bu proje ile İstanbul’un nefes alacağını” söyledi. Yıldırım, ilerleyen günlerde de her bir yeşil dere koridorunun nereden geçeceğini, kilometre mesafelerine kadar verdi. Ayrıca İstanbul’un 55.5 milyon metrekare yeşil alana kavuşacağını ilan etti.

Ekrem İmamoğlu, saatler sonra sosyal medya hesabından ‘kopyala-yapıştır’ (copy-paste) yöntemiyle Yıldırım’ın anlattıklarını kendine mal etti. Yayınlanan videoda Yıldırım’ın gösterdiği haritayla hemen hemen aynı görsel kullanılarak ‘Yaşam Vadileri’ sözü verildi. Bir dakikayı bile bulmayan görüntüde İstanbul’un 15 deresinin yeniden kazanılacağı söyleniyordu. Yetmedi, “İstanbul nefes alacak” sloganı bile kullanıldı.

-TAKVİM

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?