YİNE ATAŞEHİR. YİNE POLİS BASKINI.

YİNE ATAŞEHİR. YİNE POLİS BASKINI.

İstanbul’un Ataşehir ilçesi  Yeni Çamlıca Mahallesi Dursunbey Caddesi üzerinde bulunan bar ile eğlence mekanının açık olduğu ihbarını alan Ataşehir Asayiş Büro Amirliği ekipleri mekana baskın için harekete geçti.

Açık olan eğlence mekanın önüne gelen ekipler içeriden kimsenin kaçmaması için tüm etrafı sardı.

İçeride bulunan kişiler bir süre kapıları açmadı. Daha sonrasında polis ekiplerinin çalışmasıyla kepenkler açılarak polis ekipleri eğlence yapılan mekana baskın yaptı.

45 KİŞİ YAKALANDI

İçeriye giren ekipler, koronavirüs tedbirleri ve sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle kapalı olması gereken mekanda eğlence düzenleyen 45 kişiyle karşılaştı.

Asayiş büro ekipleri eğlence mekanının çatı katınıda kontrol etmek isteyince kilitlenmiş kapı ile karşılaştı.

ÇATIYA SAKLANDILAR

Durumdan şüphelenen ekipler kapının açılması için mekan sahibi ile görüştü. Mekan sahipleri yukarıda kimsenin olmadığını söyleyerek zorluk çıkarsa da ekipler çalışanların üstünde anahtarı bularak kapıyı açıp çatı katına çıktı.

Boş olduğu görülen çatı katında detaylı arama yapan ekipler, tahta parçalarının arasına saklanmış 1 kişiyle özel bir bölgede saklanmış 4 kadını yakaladı.

Koronavirüs salgınına karşı kapalı olması gereken mekanda eğlence düzenleyip yakalanan kişileri görüntülemek isteyen basın mensuplarına da tepki gösterildi.

“ÇEKMEYİN HERKESİN AİLESİ ÇOCUĞU VAR”

Eğlence mekanınında yanındaki kadın ile görüntülenmek istemeyen bir kişi ise “Çekmeyin herkesin ailesi çocuğu var, gidin polisleri çekin bu masayı çekmeyin.” dedi.

143 BİN 100 LİRA CEZA KESİLDİ

45 kişiye koronavirüs tedbirlerine uymamak ve sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmekten kişi başı 3 bin 180 lira olmak üzere 143 bin 100 lira para cezası kesildi.

Mekanda ayrıca 1 kişinin ise aranan hakkında arama kararı olduğu belirlendi. Tedbir ve kısıtlama kararlarına uymayan mekana da ayrıca işlem yapılacağı öğrenildi.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?