KULLANICI İSYANDA ;  APPLE TÜRKİYE’DEN  GARANTİ MAĞDURİYETİ…

KULLANICI İSYANDA ; APPLE TÜRKİYE’DEN GARANTİ MAĞDURİYETİ…

 

 

Tabiki bu paraları ödeyen kullanıcı ayrıcalıklı  bir servis almalı  değil mi ? 400 tl – 2000 tl arasında alınan telefonların 2  yıl içinde  herhangi bir arıza olduğunda farklı markalar servislerini yaparken.

Apple Türkiye  nedense , Türkiye’ye geldiğinde kullanıcılar mağdur ediliyor .garantili ürünlerine servis dışı ücret alarak müşteri mağduriyeti üst düzeye taşıyor.

görüntü yönünden süper bir servis olan Apple Türkiye   garanti şartları ile yaptığı açıklamalarla saçmalıyor denebilir.

Muhabirimiz 1 hafta önce garantili ürünü  Apple Türkiye’ye zorlukla randevu alıyor ve götürüyor.  ürün güya test ediliyor. Ancak aldığı cevap 600 kere şarj etmiş diyerek .

PİL garantiye girmiyor ücretli olarak 500 tl para istiyorlar , ürün garantide ve son çıkan günceleme ile bu sıkıntının yaşandığını söylese de  Apple Türkiye  kendi bildiğini okuyarak garanti dışı işlem yapıyor kendilerine sorduk üründen  sadece 2 yıl garanti  olarak yazıyor ve pil ile alakalı bir garanti şartının yazmadığını söylememde hazır cevap internet sitemizde var. demezler mi ? ürün alırken sizin internet sitenizi mi ? inceleyelim .

anladığımız kadar ürün ile alakalı garanti süre kısaldıkça müşteriye zorluk çıkararak müşteri mağdur etmek kurallarında var .

muhabirimizi boş durmayarak , gerekli resmi kurumlara bu konuda şikayetlerini yapmış olup tüketici haklarına tabi ki başvuruları oldu .

Türkiye bu gibi ithal ürünlerin girişinde vatandaşı mağdur etmeyecek kanunlarla  tüketici korumayı daha da etkili hale getirmeli  genelde ithalatçı firmalar bazı ürünleri  arızalandığı zaman bir sağlam bir ürünü parça olarak kullanıyor yada teknik hizmetten anlamayan son kullanıcıya kullanıcı hatası diyerek  yüksek ücret söyleyerek vazgeçirmek veya  hizmet satmak . yoksa  ürün  parası firma kendi cebinden öderse zarar eder . bu nedenle tüketici hakem heyetleri kurulmuş olsa da yinede 3 kuruşluk  ürün 20 kuruş olarak müşteri alır ve mağdur olur sonuçta hep tüketici mağdurdur.

muhabirimizin Apple Türkiye de gözlemlerinde her 10 kişiden 8 kişinin telefonu ve diğer donanımlarını kullanıcı hatası yaparak ücret istemeleri  şüphe verici tabi ki kullanıcı olan vatandaş  nasıl mağdur ediliyor ve  milli servet nasıl göç ediyor ayrı bir olay

YETKİLİLER  BU KONU HAKKINDA BİR ARAŞTIRMA YAPMALARINI İSTERİM . VATANDAŞ KOLAY KAZANMIYOR ALDIĞIMIZ ÜRÜNLERE BİR SERVET ÖDÜYORUZ AMA YETKİLİLERDE TAŞ DUVAR ELİMİZE ÜRÜNÜMÜZÜ ALIP GERİ DÖNÜYORUZ .

YA ANLAYAN VAR MI ? 5 DOLARLIK BİR PİL NASIL 400 İLE 500 TL ARASINDA OLUYOR

TABİ BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE APPLE TÜRKİYE MAĞDURİYETİM DEN SONRA ARTIK ÇİN MALI 2 YIL KULLANIP KALDIR AT OLAN 1000 TL BİR ÜRÜN ALMAK OLABİLİR .

YADA APPLE TÜRKİYE HATASINI KABUL EDİP VATANDAŞIN MAĞDURİYETİNİ ÇÖZER.

AMA  ŞU BİR  GERÇEK TÜRK MİLLETİ ZEKASINI DAHA ÜRETKEN ŞEYLERDE KULLANIP  BİRİLERİ ELMA YAPMIŞ , BİZLERDE ARMUT YAPARIZ ARTIK.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?