Ataşehir Halkı ;  İmar Ve Tapu  Usulsüzlüklerden Dolayı Kayyum İstemişti ,Halk Karara İlahi Adalet dedi.

Ataşehir Halkı ; İmar Ve Tapu Usulsüzlüklerden Dolayı Kayyum İstemişti ,Halk Karara İlahi Adalet dedi.

Halk İlahi adalet dedi.

Ataşehir Belediyesi sınırları içinde Olan  75 bin kişinin yaşadığı Yeni Çamlıca Mahallesi ,Mimar Sinan ,Mevlana ve diğer  sıkıntılı mahalleler  Uzun süredir diken üstünde idi.

Resmi tapuları üzerindeki, tapu gasbına karşı mahalleli organize şeklide sesini duyurmak için yürüyüş, toplantı ve  usulsüz tapu gasbına karşı davalar açtılar.

sözde  mahkeme kararı ile encümen kararı  mahallenin haberi olmadan geçirmek istediler tapuları kök tapuya çevirerek  tapuları üzerinde kaos yaratmak istediler. bu şu demekti devletin size parasını  ödediğiniz yeri kök tapuya çevirerek bila bedel ve ucuza kapatarak hak sahiplerinin elinden alma  ve kendilerine yer açma  rövanşı idi .

Ancak halk organize bir şekilde Bimer ve Cimer üzerinden , Ataşehir Belediyesini usulsüz tapu gasbına son vermesi adına Kayyum atanmasını ve devletin bu sorunu halkın yararına çözmesini  istedi.

Yeni Çamlıca Maheallesi ,Mimar Sİnan ve Mevlana  Mahallesi  ne istiyor bir an önce Yerinde dönüşüm yaşam alanları istiyor Ataşehire yakışan bir dönüşüm olmalı  ve halk mağdur edilmemeli diyor buralara 40 sene önce gelenler  buraların cefasını  çektik  tekkeyi bekleyen çorbayı içer derler biz paramızla aldığımız yerlere arazi mafyalar rahat bırakmıyor  bu konuda devlet vatandaşını sahip çıkmalı diyor.

tabi ki  toplam da  Ataşehir Belediyesi’nin diğer yolsuzlukları tamamı Bardağı taşıran son damla olunca devlet bu konuda  dur diyerek Adaleti tecelli etti diyor.

Yeni çamlıca,Mimar Sinan ,Mevlana ve diğer mahallerde ki sorunların bundan  sonra çözüleceğine  inanıyoruz dediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

TRCep Urfa Haberleri