DELİ DUMRUL BELEDİYECİLİĞİ

DELİ DUMRUL BELEDİYECİLİĞİ

Geçtiğimiz günlerde CHP li Ataşehir belediye başkanı Battal İlgezdi’nin “Eğer bu sokaklarda yürüyorsan, akşam meyhanede oturuyorsan CHP sayesinde, AKP’li belediyelerde meyhane yok”çıkışının ardından bir çıkışta Osmaniye’nin Düziçi belediyesinden geldi ancak düziçinin CHP li başkanı meyhaneleriyle değil  ayakbastı uygulaması ile gündeme gelmeyi başardı

CHP’li belediye, ilçeye giren araçlardan ‘ayak bastı’ parası alıyor!

Osmaniye’nin Düziçi ilçesi, giriş-çıkış yapan araçlardan para alıyor. Uygulamaya tepki gösteren sürücüler, “Kendimizi haraç vermiş gibi hissediyoruz” yorumu yapıyor. CHP’li belediye başkanından ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.

.

Uygulama kapsamında belediye zabıta ekipleri, ilçeye giren tıra 25, kamyona 20, minibüse 15, kamyonete 10, taksiye ise 5 lira makbuz kesiyor.

Düziçi Belediye Başkan Yardımcısı Ali İşlek, kararın kasım ayı meclis toplantısında oy birliğiyle alındığını söyledi.

Uygulamaya tepki gösteren sürücülerden Ertuğrul Del, “Türkiye Cumhuriyeti’nin neresinde görülmüş. Kendimi haraç vermiş gibi hissettim. Zaten vergilerimizi veriyoruz, bir de şehre giriş parası mı verelim? Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir uygulama yok. Yapılan işlemi doğru bulmuyorum.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?