KIZILDAĞ ; ADAYLIKTAN NEDEN ÇEKİLDİ.

KIZILDAĞ ; ADAYLIKTAN NEDEN ÇEKİLDİ.

 

Geçtiğimiz haftalarda Madalyalı Restoranda geniş katılımla İstanbul Oto Yedek Parçacıları Toplu İşyerleri Kooperatifi  kısa adı YEDPA’da  2022 yılı mayıs ayında gerçekleşecek olağan genel kurul öncesinde Yönetim Kurulu Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Turgut Kızıldağ ve ekibi, YEDPA’da faaliyet gösteren kooperatif üyeleri ve Ataşehir Belediye Meclis üyeleri , bölge basın mensuplarıda  düzenlediği kahvaltılı organizasyonunda  buluşmuştu.

Turgut Kızıldağ ve yönetim kurulu üyeleri gelen YEDPA Kooperatif üyeleriyle yakından ilgilenmiş , olağan genel kurulunda  neden aday olduklarını, YEDPA’ya ve üyelerine yönelik vizyon projeleriyle ilgili üyeleri bilgilendiren sunumlar gerçekleştirmişti.

Ancak  Turgut Kızıldağ ; ani bir karar ile  14 Nisan 2022   tarihinde  üyelere attığı bir mesaj ile adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Kızıldağ adaylıktan neden çekildi ?

Yapmış olduğu açıklamanın işte ayrıntıları .

”Kıymetli Yedpa’lı Komşularım; Hepinizin bildiği gibi adaylık sürecimize, gördüğümüz eksikleri tamamlamak ve tespit ettiğimiz yanlışlıkları Yedpamız lehine giderebilmek amacıyla başladık.

Bu amaçla iyi bir ekip kurarak tutarlı projeler geliştirip, hedefler belirledik. Bugün geldiğimiz noktada çizdiğimiz hedeflerin ve amaçladığımız hizmetlerin mevcut yönetim tarafından da gerçekleştirilmeye çalışılacağının taahhüt edildiğini görüyoruz. 

Bütün bunlara ek olarak genel kurul toplantı davet metninin 10. Maddesinde yer alan, arsamızın Yedpamıza tüm sorunlarından arındırılmış bir şekilde kazandırılması taahhütü çok önemli bir konudur.

Adaylık sürecimizin bile Yedpamızın sorunlarının çözümünde büyük bir sinerji sağladığını sevinerek görmekteyiz.

Bu gelişmeler doğrultusunda, mevcut yönetimin bu önemli taahhütlerini yerine getirmesi için, kendilerine fırsat vermeyi değerli buluyoruz.

Bu sebepten dolayı bu kıymetli göreve olan adaylığımızdan aday yönetim ekibi olarak çekildiğimizi siz değerli dostlarımıza bildirmek istiyoruz. Saygılarımızla ” diyerek mesajını sonlandırken.

 

Kızıldağ’ın atmış olduğu  mesaj , üyeler arasında tepkiye neden oldu..

Yedpa Yönetim Yönetim Kurulu Başkanı  Salih Sami ATILGAN : Turgut  Kızıldağ’ın atmış olduğu Mesajlarda  bir art niyet var . diyen

ATILGAN ,Yedpa üyelerine bilgi mesajı geçti.

Yönetim Kurulu Başkanı Salih Sami ATILGAN’ın  atmış olduğu mesajın  işte ayrıntıları .

” Degerli Yedpalı Ortaklarımız,
Genel kurul toplantımız 11 Mayis 2022 tarihinde, Yedpa sergi alanında tüm ortaklarımızın katılımıyla  gercekleştireceğiz.

Genel kurul gündemimizi sizlerle paylaştık. Yedpada 2019 yılında gercekleştirdiğimiz tapu sürecinden sonra Yedpa arsamızda da gecmis dönem kayıplarımızın çok önemli bir kısmını  geri kazanmış olacağız.

Genel kurula katılımınız, Yedpaya sahip çıkmanız ve tüm bu çalısmalara destek bağlamında bizler icin anlamlı olacaktır.
Bu vesile ile tarafımıza gelen sözlü ve yazılı taleplere bir açıklama olarak şu hususlarında bilinmesini isteriz.

Yönetim kurulumuz ortaklarımızın kanun ve kooperatif tüzüğünden kaynaklanan tüm haklarına son derece saygılıdır.

Secim maddesinin de yer aldığı  genel kurulda yönetim kuruluna aday olmak tüm ortaklarımızın  en doğal hakkıdır ve taktir edilmesi gerken bir husustur.

Bununla birlikte bir ortağın teamüllere aykırı bir şekilde  süreç başlamadan çok önce ortaklar tarafından da şikayet konusu olacak seviyede bir seçim kampanyası yapmasını da dikkate alarak, genel kurul tarihini olabilecek en erken tarihe aldık.

Yine şunu özellikle belirtmek isteriz ki, kerametleri kendince menkul bu ortakla mevcut yönetimimiz herhangi bir anlaşma yapmamış, kendilerine de herhangi bir taahhütte bulunmamıştır.

Bu konuda yaptıgı spekülasyonlar doğru değildir. Adaylıktan çekilme konusunda Yönetimimizin bir inisiyatifi olmamıştır.

Kendisi Yedpalılar tarafından olduğu gibi bizim tarafımızdan da muhatap kabul edilmemiştir.

Yönetim kurulumuz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Yedpalı ortakların teveccühleri ve taktirleri olduğu sürece Yedpaya hizmet etmeye, Yedpanın değerini yükseltmeye devam edecektir.

Genel kurula asaleten katılım konusunda hassasiyet göstermenizi rica ediyoruz.
Saygı ve Sevgilerimle,
Yedpa Yönetim Kurulu Adına Başkanı Salih Sami ATILGAN”  diyerek mesajının sonlandırdı .

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?