Murat Yacel
Murat Yacel
murat@atasehirdenhaber.com
Yine Kazanırsa ; Bu Mahalleler Ataşehir Belediyesinden Hizmet Alamayacak….
 • 4
 • 539
 • 30 Ağustos 2018 Perşembe
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Ataşehir belediyesi yıllarca en yüksek oy nerede, seçim yatırımlarını o mahallere  yapmış ,sözde halkçı  belediye olarak , gelir düzeyi düşük olan mahallerin vergilerin almış , hizmeti başka yerlere yapmıştır..

Herkes için  adalet diyen chp ,hak,hukuk, adaletin sadece kendilerine olduğunu gösterirken , belediye milyonlarca liraları har vurup harman savururken,

Batı Ataşehir dışında , Atatürk Bulvarı  mahallesi gibi elit diye adlandırdığımız yerler dışında  hizmetlerini  göremiyoruz.

Düşük ve orta gelirli ailelerin oturduğu Mahallerin ve sokakların  durumu içler acısı  ferhatpaşa’dan tutunda mimarsinan, Yeni Çamlıca,Mevlana ,Kayışdağı mahallerine bir bakın,  ataşehir belediyesi sanki cezalandırırcasına , halka hizmetleri  lüfutmuş gibi veriliyor. Çocuk park  bahçelerdeki oyun parklarında bulunan sokak mobilyalarının durumu içler acısı…

burada kimlerin çocukları tehlikede.

dip not ; Yeni çamlıca bulunan Çocuk Parkı Uyuşturucu satıcılarının mekanı hale gelmiş halde 2 yıl önce operasyon yapan emniyet şu an neden bakmıyor,  bilinmez .

Ama bir öneri olarak buralara mobil karakollar konmalı ,tabiki en kesin çözüm buraların bir an önce kentsel dönüşüm ile pisliklerin kalması …

Gelin mahallelerin  durumlarını inceleyelim ; On yıldan fazla Chp elinde olan  ve Türkiye’nin  finans merkezinin de içinde olduğu bir belediye.

Ferhatpaşa Mahallesi sokak ve caddeleri ile geniş avrupa standartında yapılmış mahalle ne durumda bakalım mahalle durumu içler acısı buralarda sanayide bulunması gereken oto tamircileri,üreticiler,ses ve gürültü yapan sektörler ,hurdacı ve geri dönüşümcülerin mantar gibi çoğaldığı cadde ve sokak araları mahvetmiş durumdalar . burada oturanlar tarafından şikayetler , Ataşehir Belediyesi  tarafından kaile  dahi alınmıyor, Nasıl izinler alınabiliyorlar diyen mahalle sakinleri tepkililer. Yüzlerce defa şikayetlerde bulunan mahallenin şikayetleri umursanmıyor . zabıta şikayet edilen yere gittiğini sonra ki süreçte hiç bir yaptırıma maruz kalmadığı söyleniyor.

Mimarsinan  ,Mevlana ,Yeni Çamlıca ‘nın durumu bunlar kadar kötü  bu mahallerde suç oranları  yüksek Uyuşturucu satıcılarında kol gezdiği bu mahallerde Devletin son zamanda bulundurması gereken bekçileri görünmediğidir.

Devletin  imar barış adı altında yapılan çözümsüz duruma , Tepki gösteren halkımız

öncelikle bu mahallerde çözümün mülkiyet sorunun çözülmesidir. bunuda şu anki Chp Ataşehir belediyesi çözmüyor ve Çözmek için uğraşmıyor .

Mahalle temsilcileri yüzlerce defa belediye başkanın yanına çıksada ; temsilcilerin gazı alınarak ha bugün  ha yarın diyerek kandırılıyor.

Unutmadan söylemek isterim ; seçimlerde Yeni Çamlıca ,Mimar sinan , Mevlana , Ferhapaşa  mahallerin oyları ihtiyaç olmadığını söyleyen Ataşehir belediye başkanı anlaşılan bu mahalleri gözden çıkardı.

iflasın eşiğinde olan Ataşehir belediyesi  park ve bahçelerin satışının yanın da , milletin  tapu yerlerine Ali cengiz oyunları ile sahiplenme peşine düşmüştür.

Ataşehir belediyesi tarafından mahallerin durumlarını rahatlamak adına İBB vermiş olduğu görevleri yerine gerine getiriyor bilinmez ama bu mahalleri kucaklarında bomba bulan sözde halkçı belediye yine  Ataşehiri kazanır mı bilinmez..

Mülkiyet sorunları çözülmeyen bu mahallerin ileri zamanlarda Ataşehir  belediyesinin yanlışları nedeni ile çok zor günler onları beklemedikleri aşikar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

 1. Değerli muhabir murat yacel kardeşimiz’e taa İzmir’den sesleniyorum,sanki benim duygularıma tercüman olmuştur.1972 yılında zorla ve tesadüfen maliki olduğum 500m2 olan Mevlana mh.Malazgirt Cd.de köşe bir arsayı nihayet 251 m2 olarak Tapusunu aldım; Üç mahkeme kararı ile ATAŞEHİR Belediyesinden arsamı kurtardım diye sevinirken bir vatandaşı bana 20m2 şuukandırarak tekrar mahkemelik olduk,o davayıda kazandım.Bu defa ATAŞEHİR Belediyesi Üç mahalledeki Tapuların tamamını mahkeme kararı ile iptal edildiğini bildirdi,tabiki vergimi yatırdım ve imar durumunu sorduğumda söylediler ve meraklanma senin hakkın kaybolmuyor kök (Hisseli) tapuya dönmemiz seni dahada karlı yapıyor diye birde bal çaldılar ağzıma?! İnan inanabilirsen.Benim arsama inşaat yapamadım bu süreçte .Şimdi ben bu belediyenin nesini seveyim ? Ben Mevlana’da bu arsama bina yapıp otursa idim,yeniden belediye seçimlerinde oy vermem mümkün olmazdı,orda bir ve dört kat binası olanlar düşünsün? Bir ömür boyu yatırım yapanlar kendinizi ve çocuk’larınızı düşünün elinizden mülkünüz alınıyor,Uyanın be kardeşim…Sizi satana değil ! Mülkünüzü yapana bakınız, bu muhabir kardeşimiz konuyu güzel anlatmışıki benimde dilimi çözdü .Hoşça kalınız 29Ağustos 2018

 2. Syn.Muhabir murat yacel bu makalenizde ATAŞEHİR Belediyesini çok güzel anlatmışsınız!Lakin sizin bu güzel makalenizi kim nasıl okuyacak’ta hafızasında değerlendirme yapacak? Çünkü benim gibi çok kişi ATAŞEHİR internet Gazetesini indirip okumayı bilememekte olduklarını düşünüyorum ve Nejmettin bey gibi guruba üye olup haberi halkla paylaşsanız büyük bir hizmeti tam yapmış olursunuz diye düşünüyorum.Hiç kimse üzerine alınıp olumsuz cevaplar yazmasınlar.Ben şahsen i.Neti ve akıllı telefonu kullanmayı beceremiyorum, buda benim acizhane bir beklentim ve talebim’dir.Hoşcakalınız…

 3. Şuan ataşehrdeyim bildiğin rezillik bu chp buraya 1 çivi bile çakmamış yollar daracık berbat her yerde uyuşturucu satılıyor sabah gördüm bi çocuk kova çekiyordu bide en komiği insanlar hala chp ye oy veriyorlar kshskshdjd

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM