Murat Yacel
Murat Yacel
murat@atasehirdenhaber.com
Ak Parti ne yaptı
 • 0
 • 179
 • 24 Ekim 2020 Cumartesi
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Ataşehir belediye meclisinde yapılan görüşmeler sırasında söz alan AK Parti meclis üyesi Mustafa Naim Yağcı CHP li belediye yönetim kadrosuna hesap sordu ” 11 yıldır ataşehiri yönetiyorsunuz ne yaptınız.

CHP den gelen tepkiler üzerine AK Parti tarafından ataşehir e  yapılan icraatları sayan Naim Yağcı;

imar iskan blokları,

Çamaşırcı deresi ve yol yapım çalışmalarını sıraladı.

Ataşehir Belediyesi kurulduğundan bugüne 11 yıl boyunca yapılan ve yapılamayan hizmetler tartışıldı belediye meclisinde ;Ancak yapılabilecek iken yapılmayan çalışmaları kimse gündeme geçemedi.

18 yıllık süreçte İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bağlı bulunduğu bütün kurumları ,başbakanlığı, hükümeti ,cumhurbaşkanlığını ve sonrasında Devlet başkanlığını tüm kanatlarıyla yönetmiş ve yönetmeye devam eden AK Parti kadroları Ataşehir’e hizmet noktasında yapılanları sıralarken 3 -5 tane hizmeti anlatması ve bunu marifet sınıfından sayması traji komik halde.

Düşünün 18 yıl iktidarda kalmışsınız ve kalmaya devam ediyorsunuz, bu zaman zarfında Ataşehir’in bir kısmını Üsküdar ve Ümraniye belediyeleri marifeti ile siz yön etmişsiniz .

Bu dönem içerisinde Ataşehir ilçesinin kronikleşmiş hiçbir sorununa el atmamış çözüme kavuşturmamış sınız başta Yeni Çamlıca Mahallesi ,Ferhatpaşa Mahallesi, Mevlana Mahallesi , kısmen Kayışdağı Mahallesi ve bu bölgedeki diğer alanlarda mülkiyet sorunlarına imar sorunlarına el sürmemiş sadece seçim dönemlerinde Çevre Bakanı ve benzeri yetkilileri düğün salonlarında konuşturarak vaatler sunmuş , seçim malzemesi yapmış , oy toplanmışsınız buna rağmen en çok oy aldığınız mahallelerde hiç bir sonuca ulaşmamış sınız.

Kadıköy ve Maltepe gibi CHP tarafından yönetilen ilçelere her türlü yatırımı yapmış sınız ; yine Üsküdar , Ümraniye ,Sancaktepe, Pendik gibi Ak Partili belediyelere İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ve merkezi hükümetin bütün olanaklarını seferber etmişsiniz .

Ancak söz konusu Ataşehir olunca elle tutulup gözle görülür Eser niteliğinde yada halkın dişine dokunur 1 hizmetiniz olmamış ilk seçimlerde Ataşehir Belediyesini çantada keklik görmüş ve proje üretmek yerine Ataşehir’de seçmenleri dalga geçmişsiniz.

2 .seçimlerde 81 proje adı altında bir kampanya yürütmüş yine de seçim kaybetmişsiniz ;O 81 proje içerisinde en az 70 tanesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve merkezi hükümet vasıtası ile yapılması mümkün iken seçimi kaybettiğiniz için bir tanesini dahi hayata geçirmemişsiniz .

Nihayet 3. seçimde kaybedilmiş ve orada verilen vaatler de unutulup gitmiş Örneğin bizzat Cumhurbaşkanı tarafından müjdesi verilen Ataşehir gümrük Antrepo alanını millet bahçesine dönüştürme projesi AK Partili hiçbir yönetici tarafından takip edilmemiş , gündeme  getirilmemiş ve unutturulmuş.

İmar İskan Blokları dönüşüm projesi ise eski meclis üyesi İsmail Levent ve belediye başkan adayı İsmail Erdem’in özel çabaları ile ancak hayata geçebilmiş.

Ataşehir’in her Mahallesi’nde yapılması gereken ve ataşehir’li tarafından sabırla beklenen hiçbir proje hayata geçmemiş ;Naim Yağcı neyin hesabını soruyor başta kendisi olmak üzere AK Partili hangi yönetici isim üzerine düşen görevi yapmış.

Naim Bey başkasının gözündeki çapakla uğraşacağınıza önce kendi gözünüzü kontrol edin.

Saygılarımla

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM