Murat Yacel
Murat Yacel
murat@atasehirdenhaber.com
Yeni Başlayanlar İçin Siyonizim..
 • 0
 • 246
 • 10 Nisan 2019 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

HDP’li Sezai TEMELLİ’nin çıkışı ile gündeme gelen vaâd edilmiş topraklar meselesi , diğer adıyla arz- mev’ud .

Fırat ve Nil Nehirleri arasında kalan MISIR, SUUDİ ARABİSTAN ,IRAK ,SURİYE  topraklarının bir kısmı ÜRDÜN,LÜBNAN VE FİLİSTİN coğrafyasının tamamını kapsayan topraklar’ın Yahudi inancına göre adı arz-ı mev’ud

Arz-ı mev’ud’un hudutları Tevrat’ta  Nil ile Fırat nehirleri arasındaki coğrafya olarak tarif edilmiş  TAHRİF EDİLMİŞ Tevrat Yaradılış/Tekvin Bab 15’te “ O gün RAB Avram’la antlaşma yaparak ona şöyle dedi: “Mısır Irmağı’ndan büyük Fırat Irmağı’na kadar uzanan bu toprakları (Yahudilere istinaden ) senin soyuna vereceğim.”  diyor. 

Konu çok netameli bir o kadarda uzun ;

Herkezin anlayacağı dilden kısaca özetlemek gerekirse ; Fırat ve Nil nehirleri arasında kalan bu  toprakların Yahudi inancına sahip ben-i İsrail ırkı’na allah tarafından verildiği ,yine bu topraklarda sadece bu ırkın yaşama hakkı olduğunu savunan  sapkın bir inanış.

Tahrif edilmiş (değiştirilerek bozulmuş)  Tevrat’ı kullanan Yahudi inancı bunu nesil’den nesile  aktarmak suretiyle 3000 yıldır yaşatıyor.

Yüzyıllardır Bu sapkın  inanç’dan hiç vazgeçmeyen , bu uğurda tüm dünyayı ataşe vermeyi göze almış küçük ama kararlı bir topluluk ve dahası örgütlenmeler var olmuş ve olmaya devam ediyor. Mason’luk, tapınak şovalyeleri vb. örgütlerin hizmet ettiği temel amaç aslında budur .

Dediğim gibi konu çok uzun ve netameli o yüzden biz detayına değil bizimle ilgili kısmına dönelim. Gerekir ve ilgi görürse detaylarıını ilerde yine bu satırlara taşırız.

Şimdi konun gündeme gelmesin baş aktörü  Sezai TEMELLİ durduk yerde çıkıp TÜRKİYE’nin Güney Doğusu için  “Bugün Türkiye’nin en bereketli toprakları burası. Buralar vadedilmiş topraklar. Musa bütün ömrünü bu toprakları arayarak geçirdi. Geldiler bu toprakları da kuruttular.” Demesi neyin nesi; Sezai Temelli yukarda bahsettiğimiz inancın neresinde.

Bu inanca sahip olmanın iki  yolu var . buna göre Sezai Bey   Yahudi inancına mensup olmalı .Zira Yahudi olmak için olmazsa olmaz kurallardan biri yine Yahudi bir anadan doğmuş olmak, Yahudilik diğer inanaçlar  gibi sonradan tercih edebileceğiniz bir din değil; Kelime-i şahadet getirip Müslüman olabilirsiniz , hristiyan bir din adamının yapacağı bir vaftiz ayini ile Hristiyan inancına tabi olabilirsiniz ancak Yahudi bir anneden doğmamışsanız Yahudi olmanız mümkün değil , olsanızda Yahudi toplumunun sizi kabul etmesini boşuna beklemeyin.

Eğer Sezai Bey bu inanca sahip bir Yahudi değilse geriye ikinci seçenek kalıyor; oda bizim kısaca Mason diye adlandırdığımız  Siyonist örgütlerden birinin içerdeki maşası yada uzantısı demektir.

31 mart seçimleri öncesi varmı yokmu diye tartışılan bekaa meselesi her geçen gün daha net gün yüzüne çıkıyor.

Millet ittifakına sadece siyasi birliktelik diyerek , bekaa sorunu yok diyenler konuya  bu pencereden kısaca bir göz atarsa meseleyi kavramaları kolaylaşır.

Ayrıca   resmin tamamına bakıldığında  sandıklardaki oy kaydırılması  ile başlayan süreç , vaad edilmiş topraklar meselesinden  ayrı gibi görünen ama ayrı olması asla mümkün olmayan , birleştirdikçe puzzel’ın  tamamı gibi görünürlüğü artan bir tablo çıkıyor karşımıza .

Yani bir taraftan pkk , bir taraftan ypg ,diğer yandan  fetö ‘’topu birden ‘’ tekrar geliyor ; Arkalarında Siyonist  lobisinin derin gücü yanlarında her zamanki gibi yerel işbirlikçileri ile .

Biliyorum İsrail’in ve Siyonizm’in bölgedeki hedeflerini bilmeyenler için bu kısa özetleme ütopya dan öteye geçemeyecektir . ”Yazarın kafa güzel”  der geçerler. Ama bu konuda az buçuk bilgi sahibi olanlar konuyu çoktan anladı .

Yeni başlayanlar  ve hiç bilmeyenler için Siyonizm  karmaşık ,ütopik, saçma gelebilir; Orda bi sorun yok  herkez gibi zamanla öğrenip anlayacaklardır.

Sorun siyonizm’i en az bizim kadar iyi  bildikleri halde bu gerçeği unutup başka işlerin peşinde zaman kaybedenlerde.

saygılarımla ..

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM