Murat Yacel
Murat Yacel
murat@atasehirdenhaber.com
Ataşehirde Köprüden Önceki Son ÇIKIŞ.
 • 0
 • 181
 • 13 Ocak 2019 Pazar
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Ak parti seçimi kazanır mı ? 

bu sefer alarmıyız ?

bu günlerde  Ak partili çevrelerde konuşulan en popüler soru bu.

 Bu sefer tamam adayımız kuvvetli.

“ Ya şimdi  ya hiç “ sesleri  yüksek sesle dillendiriliyor.

Sahada ki harekete  bakarsak seçim 3 ay sonra değilde  bu Pazar olacakmış gibi .İsmail  ERDEM faktörü çoktan kendini hissettirmiş . O  kadar ki  artık CHP  tabanı bile seçimi kaybetmeye kendini hazırlamış durumda .  

CHP adayını açıklamadı ama parti tabanı sadece  BATTAL İLGEZDİ isminin kendilerine umut vereceğini düşünüyor zira başka isimle yarışa geride başlayacaklarını düşünüyor.

Zira BATTAL İLGEZDİ , sokağa indiğinde kiminle karşılaşırsa karşılaşsın halka dokunmayı iyi biliyor, BATTAL  bey bu özelliği sayesinde bürokrat veya yönetici gibi değil halk insanı olarak ,halkın içinden biri olarak kendini sergiliyor ve başarılı  oluyor. Belediyeden beklenen ve yapılmayan hizmetler  gerçeğini yok ediyor, bir anda; Algıyı kendi  lehine çevirebiliyor.

Her ne kadar Chp ve onun yönetimindeki belediye dişe dokunur bir icraat yapmasa da , Ataşehir İstanbulun göbeğinde köy gibi kalsadaBatı Ataşehir dışında kalan kenar mahallerde birkaç sembolik hizmet dışında bir şey sunmasada. BATTAL bey halka dokunuyor; tabi KÖPRÜYÜ GECENE KADAR……….  

Ancak şuanda İSMAİL ERDEM  algıyı yönetmeyi iyi başarıyor , seçimin kazananı kim olur,  henüz bilemeyiz ,algı yönetimi denilen olgunun kazananı Şuanda  sn. ERDEM . AK parti adayı gittiği her yerde ilgiyle karşılanırken her dediği ve yaptığı dikkatle takip ediliyor .

 Sancaktepe  ve Ataşehirin  10 yıllık geçmişleri kıyaslandığında tercihler ve gönüller  İSMAİL ERDEMden yana saf tutuyor.

Sabit bir siyasal görüşe  bağlı olmayan yada yerel de hizmete öncelik veren , yani seçim sonucunu tayin edecek seçmen böyle düşünüyor.

Mesela sayın ERDEM hal arazisi yerine gümrük arazisini millet bahçesi yapmanın ne denli önemli ve verimli – bunun Ataşehir için daha hayırlı olacağını daha ilk günden fark ederek projeleri arasına almış dahası bu projesini Binali YILDIRIM a sunmuş ve onayını almış

Ancak  bu sefer alarmıyız ? sorusunun cevabı hala aynı  ‘’ verirlerse alırsınız ‘’ . peki verirler mi??

Akıl vermek yol göstermek haddimize de düşmez hakkımız da değil elbette .

Ancak yinede belki duyulur diye anlatmak zorundayım. Siyasi  arenada  aykırı söz söylemek zor iş , haydi söyledin duyurmak daha zor , kabullendirmek imkansız . zira körler ve sağırların muazzam buluşması kendini  en iyi burada gösteriyor.

Başkanım diye diye birbirini alkışlamaktan elleri kızaran , her fotoğraf karesinde  görünmek için ordan oraya ışınlanan gayretli  sayıca kalabalık bir ekip iş başında .

(Tevazu Samimiyet Gayret) nasıl  ; kulağa hoş geliyor değilmi , bu sözler slogan olduğu için kullanımı gayet rahat , iki dudağını 9-10 kere hareket ettiren herkes  için basit .. Bu sloganı bilboard larda dalgalandırmak 3-kuruş paraya bakar.

Fakat iş o kadar kolay değil,  daha önce defalarca duyarsız kaldığınız , kapınızdan geri çevirdiğiniz , selam vermekten ,selam almaktan imtina ettiğiniz, tepeden baktığınız ve sadece siyasi gündem gereği hatırlamak zorunda kaldığınız seçmeni ‘’Tevazu Samimiyet Gayret’’ sloganıyla ikna edemezsiniz.

Bunun için bir hayli geç kaldınız. Geç kaldınız zira o seçmen size  kırıldı ,gönül koydu ve dahası küstü .

Aslında  bu konunun muhatapları yani küstürenler !! onlar kendini iyi biliyor ; o arkadaşlar  Ak parti adına çalıştığı imajı ile başka amaçlara hizmet etmiş arkadaşlar , o arkadaşlar kendi ikballeri gereği tabanı yok saymış arkadaşlar .

O arkadaşlar  siyaseti anlamamış ve hatta çok yanlış anlamış arkadaşlar . o arkadaşların özellikleri ‘’Tevazu Samimiyet Gayret’’ kelimelerinin içini doldurmaktan çok uzak .

O bakımdan bu seferde ATAŞEHİR ‘i alamazsınız  zira vermezler .

vermezler zira kızgınlar , vermezler zira küskünler,  Vermezler zira sevmiyorlar , vermezler zira “ kapı kapı dolaştık sıkılmadık el bırakmadık. “ sözlerinizin muhatapları onlar.

Zira kapı kapı dolaşmadınız, sıkılmadık yüzlerce el bıraktınız . zile basıp  kapıyı açan kişinin eline bir türk kahvesini şuursuzca tutuşturup geri döndünüz.

Eleştiri kabul etmediğinizi hatta hiç hoşlanmadığınızı iyi biliyorum.

Çok özür dilerim ama size kimse ATAŞEHİRİ vermez.  

AMA UMUTSUZLUĞA KAPILMAYALIM . EN BAŞTADA YAZDIM.

ATAŞEHİRİ İSMAİL ERDEM ALIR .

‘tevazu-samimiyet ve gayret’’ İSMAİL ERDEMDE karşlığını bulur ve bulmuş durumda .

herkesi  dinleyen herkese  yönelen bir isim bu işi çözer ; zaten ATAŞEHİRİ kazanmak isteyen REİS bey de  bu yüzden onu tercih etmiş olmalı.

Şimdi bize düşen İSMAİL ERDEM in önünü açmak etrafını boş bırakmaktır;

bırakalım da sayın ERDEM halkla buluşsun. Her karede görünmek için gayret sarf etmekten vazgeçelim. Her akşam bir salon toplantısında aynı isimlere konuşmak zorunda bırakmayalım.

Bırakalımda aday  seçmeni dinlesin , onların beklentilerini duysun , onları görsün. Zaten kendisine oy vermeye hazır  ‘’teşkilat’’ etrafını sarıp halkla arasına girmesin.

En azından seçime kadar sabır .

10 kişilik özel bir ekiple sahaya insin seçmenle buluşsun projelerini anlatsın ,kendini ifade etsin yeter.

Üzdüğüm için özür dilerim.

 Ama amaç belediye başkanı seçmek , amaç ATAŞEHİRİ layık olduğu ERDEMLİ  yönetime  yani  on yıldır,  aç olan hizmete kavuşturmak. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM
TRCep Urfa Haberleri