Hastalıkların tedavisi mutfaktan geçer! “Her gün bir armut yiyin”.

Hastalıkların tedavisi mutfaktan geçer! “Her gün bir armut yiyin”.

Sağlıklı bir hayatın yolu, tüketilen besinlerden geçiyor. Doğanın bize sunduğu besinler, mucize etkisiyle hastalıklara karşı koruma sağlıyor.

TAKVİM, okuyucuları için harika bir yazı dizisiyle geliyor… Kitapları, tüm dünyada en çok satanlar listesinde bulunan ABD’li Diyetisyen Dr. David Grotto, besinlerin tedavi edici gücünü açıklıyor. ‘İlaçlar, zaman içerisinde vücuda zarar verir. Besinler ise ilaçlardan daha şifalıdır’ diyor. Vücudumuzun karbonhidrattan proteine, yağdan vitamine kadar pek çok besine ihtiyacı olduğunu söyleyen Dyt. Grotto, mutfaktan eksik edilmemesi gereken besinleri sıralıyor…

OBEZİTEYE AHUDUDU
Kırmızı rengi ile hem göze hem damağa hitap eden ahududu hastalıklardan koruyor. Ahududunun yaprağından yapılan çay, mide bulantısına iyi geliyor. Sinüzit şikayetlerini azaltıyor. Faydaları şöyle sıralanıyor:

Kansersavar: Ahududu, kanserle mücadeleye yardımcı olur. Özellikle karaciğerdeki kanserli hücreleri küçültür.

Diyabet: Ahududu, kan şekerini dengeler. Diyabete karşı korur.

Obezite: Lifli içeriği ile tok tutan ahududu, obeziteyle mücadele eder. Zayıflamaya yardımcı olur.

Karaciğer: Ahududunun düzenli tüketimi, karaciğer yağlanmasını engeller. Bu organın çalışmasını düzenler.

KİLOLARDAN KURTULUN
Armut, portakal suyundan daha fazla C vitamini içerir. Sindirim bozukluklarını iyileştirir. Lifli içeriği sayesinde bağırsakları güçlendiren bu mucize meyve, ateşi düşürür. Diğer faydaları ise şöyledir:

Balgam sökücü: Lifli yapısı sayesinde akciğer kanseri riskini düşürür. Balgamlı öksürüğü iyileştirir.

Zayıflatır: Elma ve armudun düzenli tüketimi, 30-50 yaş arasındaki kadınların zayıflamasına yardımcı olur. Kadınlarda kan şekerini dengeleyen armut, kolesterolü de düşürür.

NASIRA ANANAS
C ve B6 vitamini ile manganez ve bakır minerallar içeren ananas, doğal enzimler sayesinde hastalıklardan korur. Ananasın kabuğu, nasırları yumuşatır ve ölü deriyi temizler. Tam bir hayat kurtarıcı olan ananas, sinüzit şikayetlerini azaltır. Romatizma ağrılarını hafifletir. Cornell Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre ananas, kansere karşı da koruma sağlar.

-TAKVİM

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?