Son dakika haberi: İstanbul oy farkı kaç ve son durum nedir? İstanbul seçim sonuçları belli oldu mu? Binali Yıldırım – Ekrem İmamoğlu oy oranları

Son dakika haberi: İstanbul oy farkı kaç ve son durum nedir? İstanbul seçim sonuçları belli oldu mu? Binali Yıldırım – Ekrem İmamoğlu oy oranları

Yerel seçimleri ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Türkiye 2019 yerel seçimlerini geride bırakarak 4,5 yıllık kesintisiz bir döneme girdi.

Birçok ilde itirazsız sonuçlanan veya itirazların incelenmesi ile tamamlanan seçimlerin ardından belediye başkanları mazbatalarını almaya başladı.

İstanbul’da bu Pazartesi ortaya çıkan oy tezgahı üzerine AK Parti, ilçe ve il seçim kurulları ile YSK’ya itirazda bulundu.Sandıklardaki incelemeler sürerken, vatandaşlar için Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu arasındaki oy farkı merak konusu oldu. “İstanbul’da kim önde?”, “İstanbul’da hangi parti kazandı?” ve “Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım oy oranları ne kadar?” soruları bir çok kişi tarafından merak ediliyor ve aranıyor. YSK sisteminde Binali Yıldırım’ın oylarının arttığı görülüyor.

Bu nedenle CHP’nin adayı İmamoğlu ile Yıldırım arasındaki oy farkı düşüyor. Peki, İstanbul’da son durum ne? İşte tüm son dakika haberleri ve oy farkları!

Seçim sonuçları ile ilgili bireylerin araştırmaları hız kesmeden devam ediyor. Son dakika gelişmeleri de yakından takip ediliyor. Özellikle İstanbul ilimizde gerçekleştirilen yerel seçim sonrası birçok sandıkta usulsüzlük yapıldığı tespiti üzerine gözler bu sandıklara ve söz konusu sandıklar ile ilgili sandık tutanaklarına çevrildi. İstanbullu seçmenler, oylarının doğru yere gidip gitmediğini öğrenmek için ilçelerdeki sayımları izliyor. Şeffaf bir şekilde gerçekleştirilen sayımları kameralar çekiyor ve tüm partilerin temsilcileri eşit haklarla yeniden sayım işlemlerini izliyor.

İLK HANGİ İLÇELERDE SAYIM YAPILDI VE SON OY FARKI NE?

AK Parti’nin başvurusu üzerine Şile, Bayrampaşa 1. İlçe Seçim Kurulu, Ataşehir 2. İlçe Seçim Kurulu, Ümraniye 3. İlçe Seçim Kurulu, Beykoz İlçe Seçim Kurulu, Fatih 1, 2 ve 3. İlçe Seçim Kurulu ve Gaziosmanpaşa 1. İlçe Seçim Kurullarınca geçersiz oyların sayımına karar verilmişti.

İşte Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki oy farkında son durum…

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki oy farkı şu an; 18.742.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?