Doktordan Beyaz Kod Suistimali , 82 Yaşındaki Adamı Ölüme Götürdü ..

Doktordan Beyaz Kod Suistimali , 82 Yaşındaki Adamı Ölüme Götürdü ..

Olay, 24 Temmuz Salı günü, Giresun’un Gemilerçekeği Mahallesi’nde meydana geldi. Fatma ve Yusuf Topal çifti, fındık hasadı için İstanbul’dan memleketlerine geldi. Yürüme güçlüğü çeken Fatma Topal’ın kronik hastalığı için kullandığı ilaçları bitince, eşi Yusuf Topal yeni ilaçları yazdırmak ve evde bakım hizmeti kararının uygulanmasını sağlamak amacıyla 15 Temmuz Şehitler Aile Sağlığı Merkezi’ne gitti.
SAĞLIK KURULU RAPORUNU GÖSTERDİ

Doktor Ö.Y.’ye başvuran Yusuf Topal, eşi adına düzenlenen sağlık kurulu raporunu göstererek ilaçları reçeteye yazdırmak istedi. Ancak, doktor, hastayı görmeden ilaçları yazamayacağını belirtti.

Topal ise evde bakım hizmeti kararı olduğuna dair raporu göstererek, sağlık görevlilerinin eve gelmesini talep etti.

İddiaya göre, doktor Ö.Y. i le Yusuf Topal arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında doktorun ‘beyaz kod’ vermesi üzerine, polis ekipleri sağlık merkezine geldi. Polisler, Topal’ı gözaltına almak istedi. Yusuf Topal direndiği polisler tarafından yaka paça polis aracına bindirilmek istendi. Ters kelepçe takılan ve biber gazı sıkılan Topal, bu sırada fenalaşarak yere yığıldı ve kalp krizi geçirerek öldü ..

Ancak Halktan gelen Tepki Büyük 

Doktor Ö.Y ‘nin daha önceden bu gibi fevri durumlar yaptığını, hatta gelen hastayı azarladığını  idda eden hasta ve hasta yakınları bu doktor hakkında şikayetler olduğunu  ancak hiç bir işlem yapılmadığı idda edildi .

Doktorun Beyaz Kod Uygulamasını kendi egolarını tatmin etmek için kullandığını idda eden hasta ve hasta yakınları ,bu tip doktorların gerekirse diplomaları  iptal edilmeli , ömür boyu meslekten men edilmeli  insan hayatı bu kadar pamuk ipliğine bağlı olmamalı ve ucuz olmamalı   dedi..

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

TRCep Urfa Haberleri