Ataşehir’de kaza Bir Aileyi Yok Etti .Vatandaş Önceden Hız Kesici istemiş.

Ataşehir’de kaza Bir Aileyi Yok Etti .Vatandaş Önceden Hız Kesici istemiş.

 

Ataşehir’de kazaya karışan servis minibüsünün kaldırıma çıkarak ezdiği karı koca hayatını kaybetti. Çiftin yakınları olay yerinde sinir krizi geçirdi.

DHA’nın haberine göre kaza, saat 07.00’de Yeni Çamlıca Mahallesi Kargı Sokak ile Aykut Sokak kesişiminde meydana geldi. Bir otomobile hızlı seyrettiği iddia edilen servis minibüsü çarptı.

KALDIRIMDA YÜRÜYORLARDI

Çarpmanın şiddetiyle kontrolden çıkan işçi servisi kaldırımdaki karı kocayı ezdi. Minibüs bir ağaca çarptıktan sonra durabildi. Kazayı görenler durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Sağlık ekipleri Gülseren Ünal’ın olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi; durumu ağır olan Saffet Ünal ise hastaneye kaldırıldı. Saffet Ünal da hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kazadan hemen sonra yaşananlar bir amatör kamera tarafından kaydedildi.

HASTANEYE GİDİYORLARDI

Acı haberi alan çiftin yakınları olay yerinde sinir krizi geçirdi. Karı kocanın 3 çocukları olduğu ve hastaneye gittikleri öğrenildi. Polisin incelemesinin ardından Gülseren Ünal’ın cansız bedeni Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Gözaltına alınan araç sürücüleri de Salih Sevgican Polis Merkezi’ne götürüldü. Polisin kazayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

Mahalle sakinlerinden N.Y ile görüşmelerimizde bu sokaktan devamlı araçların hızlı geçtiğini ve aralıklarla burada kaza olduğunu  hatta burada oto tamircilerinin  tehlikeleri işler  yaptığını frenlerin patladığınıda söyledi .

Mahalle  Sakinleri Yıllarca Hız Kesici ve Trafik Uyarı Tabelaları İstemiş.

N.Y  sözün bittiği yerdeyiz, bir aile yok oldu. ben  Sokağa hız kesici istedim ibb bir çok yazım var belgeler ekte sizlere verebilirim.

beyaz masa İBB yazdığım yazılar evrak saat ve tarihleri vereyim

9.12.2013  saat :13:55  numaralı başvuru : 1-24826548

4.01.2014 saat :15:53  numarlı başvuru   : 1-30903675

8.04.2016 saat: 11:04 numaralı başvuru :1-1357379139

İBB gelen cevaplar:

Başvuru iletinizde yer alan konu, gereği için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü yetkililerine iletilmiştir. Yapılan değerlendirme sonucu alınan cevap aşağıdaki gibidir :

Yapılan hız kesiciler; İtfaiye , Polis ve Ambulans gibi acil hizmetlerin verilmesinde gecikmelere neden olmaktadır. Ayrıca hız kesici üstünden geçen araçlardan yüksek seslerin çıkması nedeniyle vatandaşlardan yazılı ve şifai şikayetler gelmektedir. Ayrıca hız kesicileri son anda fark eden araçlar ani fren yapmaları sebebiyle arkadan gelen araçların öndeki araca çarpmaları nedeniyle kazalara sebebiyet vermektedir. Araçların altlarını vurarak hasar görmeleri de dava konusu olmakta ve idaremiz tazminat ödemeye mahkum olmaktadır. Söz konusu nedenlerden dolayı hız kesici talebiniz ilgili mevzuat çerçevesinde uygun görülmemiştir.

2918 sayılı Karayolları Kanunu’nun ilgili Trafik Yönetmeliği’nin 100. Maddesine göre şehir içi yollar hız sınırı 50 km/sa. İle sınırlandırılmış olması nedeniyle şehir içi hız limitine uymayan araçlar için kontrol ve denetimlerinin yapılması için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne başvurulması gerekmektedir.

konu hakkında kimler suçlu bilmiyorum. ama plakasız  zombi araçlardan, hız yapan kişiler hep bu sokaktan geçiyor. Buralarda çocuklarımız bırakın dışarı çıkmayı kapıdan kafayı uzatmıyor.

istediğimiz burada hız kesiciler ve trafik uyarı tabelaları sokak aralarında gelişi güzel park eden araçlar kazaya sebebiyet veriyor. bunların trafik kanunları ile caydırıcı hale getirmeli her yer zombi araç ve hurdalar dolu  sokak aralarına bakın, ne yaya kaldırımları kaldırım, nede yollar yol . her yer maganda şoför doldu.

altına araç çeken bey oldum sanıyor.adam gibi kullanmıyor.Zombi araçlarla drifler yapıyorlar,  ne diyeyim kanunlar çaydırıcı mı ? bilmiyorum diyen mahalle sakini

Yetkilerden Acil her sokağa hız kesici ve trafik uyarı tabelaları isteğini tekrarladı.ve başka canlar gitmeden yetkililerden  önlemler alınmasını istedi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?