Dolarda son dakika gelişmesi! 17 Mayıs euro ve dolar/TL ne kadar oldu? Güncel döviz kurları.

Dolarda son dakika gelişmesi! 17 Mayıs euro ve dolar/TL ne kadar oldu? Güncel döviz kurları.

Dolar kuru ne kadar oldu? Dolar/TL hafta içerisinde 5.98 seviyesine inse de, 6 – 6.05 TL arasında hareket etti. 17 Mayıs sabahına dolar 6.07 üzerinde başladı. Dolar ABD ekonomik verileri ve ABD hazine tahvil getirilerindeki yükselişin desteğiyle başlıca para birimleri karşısında iki haftanın zirvesine yakın seyrediyor. Bugün euro ve dolar ne kadar, kaç TL oldu? İşte 17 Mayıs güncel döviz kurları…

DOLAR VE EURO NE KADAR?

DOLAR
Alış: 6,0644
Satış: 6,0667

EURO
Alış: 6,7807
Satış: 6,7844

Dolar endeksi dün 97.882 ile 3 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesini gördükten sonra bugün hafif değişim göstererek 97.802’de bulunuyor. ABD’de güçlü yeni konut inşaatları verisi ve dünyanın en büyük ekonomisinde istihdam piyasasının gücünü sürdürdüğüne işaret eden işsizlik maaş başvuruları verilerinin etkisiyle dolar iki haftanın zirvesine ulaştı.

Türkiye’nin kapsamlı ve güvenilir bir ekonomik plan ortaya koyması gerektiğini söyleyen Moody’s, Türkiye’nin dış finansman ihtiyaçlarını ve enflasyonist baskıları azaltacak ve ülkeyi sürdürülebilir büyüme yoluna sokacak etkili politika çerçevesi izleyemedikleri takdirde, Türkiye’nin kredi notunun düşürülebileceğini belirtti. Moody’s Türkiye’nin kredi notunu geçen yıl Ağustos ayında Ba3 ile yatırım yapılabilir seviyenin üç kademe altına indirmişti.

S-400 konusunda ilerleme kaydedilemezken, Türkiye ekonomisiyle ilgili ABD’den iki haber geldi.

Trump, Türkiye’ye ABD ile ticarette vergi avantajı sağlayan Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi (GTS) kapsamındaki ülkeler listesinden, bugün itibarıyla Türkiye’nin çıkarıldığını bildirdi. Öte yandan Trump yönetimi, Türkiye’den ithal edilen çeliğe uyguladığı yüzde 50 vergiyi yüzde 25’e indirdi. Trump bu süreçte önceki yıla kıyasla Türkiye’den ithal edilen çelik ürünlerinde yüzde 48 azalma görüldüğünü belirtti.

-TAKVİM

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?