YKS geç başvuru günü ne zaman? 2019 Üniversite sınavı YKS geç başvuru ücreti ne kadar?

YKS geç başvuru günü ne zaman? 2019 Üniversite sınavı YKS geç başvuru ücreti ne kadar?

Üniversite sınavı başvurularını kaçıran adaylar için YKS geç başvuru günü yaklaşıyor.

Henüz bilgi sahibi olmayan ve normal tarihler arasındaki işlemlerini tamamlayamayan bireyler ise, ‘2019 YKS geç başvuru günü ne zaman?’ sorusunun cevabını sorguluyor. ÖSYM, yayımladığı üniversite sınavı kılavuzu ile YKS geç başvuru tarihi ve ücreti hakkında detayları paylaştı. Peki, YKS geç başvuru ücreti ne kadar? İşte detaylar…

YKS GEÇ BAŞVURU GÜNÜ NE ZAMAN?
12 Şubat 2019 Salı günü başlayan YKS başvuru işlemleri, 6 Mart 2019 Çarşamba tarihinde sona erdi. Geç başvuru günü ise 19 Mart olarak saptandı. Adaylar, 19 Mart saat 10.00 ile 23.59 arasında başvuru işlemlerini tamamlamak zorunda.

2019 YKS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?
YKS kılavuzuna göre, TYT/AYT/YDT her bir sınav için geç başvuru ücreti olarak 75 TL ücret ödenecek.

2018-TYT Puanı 200 ve Üzeri Adaylardan, 2019-YKS’nin Hiçbir Oturumuna Girmeden 2018-TYT Puanını 2019-YKS Yerleştirmede Kullanmak İsteyenler İçin 2019-YKS Başvuru Ücreti/Geç Başvuru Günü Başvuru Ücreti : 20,00 TL/30,00 TL (Geç Başvuru Gününde yapılan Başvurularda Başvuru Ücreti aynı gün ödenmelidir.)

YKS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?
ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı ve eğitim bilgisi bulunan adaylar, bireysel olarak internet aracılığıyla https://ais.osym.gov.tr adresinden başvuru yapabilirler. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya tanımlanmış başvuru merkezlerinin birinden yapacaklardır.

YKS’ye başvuran adaylar seçmiş oldukları oturumlara bağlı olarak sınav ücretini kılavuzda belirtiler bankalardan herhangi birine veya ÖSYM’nin https://odeme.osym.gov.tr internet adresinden kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklardır.

Başvuru bilgilerinizin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine girilmiş olması sınava başvuru için yeterli değildir. Sınav ücretini süresi içinde yatırmadığınız takdirde başvurunuz tamamlanmamış olacağından, sisteme girilmiş olan başvuru bilgileriniz geçersiz sayılacak ve işleme alınmayacaktır.

YKS’YE KİMLER BAŞVURABİLİR?
YKS’ye aşağıdaki şartları yerine getiren adaylar başvurabilir.

2018-2019 öğretim yılında ortaöğretim kurumlarının (lise veya dengi okullar, açık öğretim liseleri) son sınıfında okumakta olan öğrenciler
Ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında beklemeli durumda bulunanlar
Ortaöğretim kurumlarını bitirmiş olanlar
Ortaöğrenimlerini yurt dışında tamamlayıp durumları yukarıdakilerden birine uyanlar

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

TRCep Urfa Haberleri