ATAŞEHİRDE BAŞÖRTÜLÜ KADINI DARP EDEN  SALDIRGANA  HALKTAN TEPKİ, BU MU ADALET ?

ATAŞEHİRDE BAŞÖRTÜLÜ KADINI DARP EDEN SALDIRGANA HALKTAN TEPKİ, BU MU ADALET ?

Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi’nde yolda yürüyen A.Ç’ye önce omuz atıp ardından yumruklayarak darp eden ve “kasten yaralama” suçundan yargılanan Hakan Dündar kararı çıktı.
Ataşehir’de Başörtülü Kadını Darp Eden Saldırgan Hakkında Karar
Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi’nde yolda yürüyen A.Ç’ye önce omuz atıp ardından yumruklayarak darp eden tıp fakültesi öğrencisi Hakan Dündar “kasten yaralama” suçundan 5 ay 16 gün hapis cezasına çarptırıldı. 1 Kasım 2017 tarihinde, Anadolu Adliye Sarayı’nda görülen mahkeme sonucuna göre, sanık Hakan Dündar’ın tahliyesine karar verildi. toplum vicdanında  bu kişinin yapmış olduğu  eyleme  ceza almadan  bırakılması tepki topladı.

halkımızın  toplumsal tepkisi  büyüktü , eylemlere cezaların hafif olması  çok kötü bir emsal teşkil ediyor . Öncesi ve sonrası  şortlu kız  ile başlayan çirkin eylemler cezasız kalmamalı herkes yaptığının cezasını çekmeli olan mazlum kadınlara ve Çocuklara  oluyor. Sonraki süreçte psikolojim bozuk diyerek ceza almıyor .  Bu gibi çirkin eylemler cesaret olmaması adına  kadın ve çocuklara yapılan şiddet , taciz ve tecavüzlerde ağır cezalar uygulanmalı , ağır ceza uygulanmaz ise toplum içinde bir yara olur. “Kötülük Edenin  yanına kar kalır. Ruh hastası caniler o küçük beyinleri ile  nasılsa cezası yokmuş diyerek , bu gibi adi suçlu kişilere kapı açılır. Toplum ise kendine göre adalet uygularsa toplum düzeni bozulur adaleti sağlayacak olan devlettir devlet  bir an önce tekrar değerlendirme yapmalı, kanunlarla cezalar ağırlaştırılmalı . dediler .

 

Yine  Olayın gerçekleştiği ilk günden itibaren her zaman mağdure A.Ç’nin yanında olan Ak Parti İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakçı Kan, Ak Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Av. Şeyma Döğücü ve Ak Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, hukuki sürecin takipçisi oldular.
Bugün de Anadolu Adliye Sarayı’nda görülen duruşmaya, davanın takipçisi olarak Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı, Ak Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül ve Kadem Hukuk Komisyonu Üyesi Av. Şengül Karslı  Duruşma sonunda, salondan ayrılan Ak Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, “Toplumun değerli temel taşı olan kadına uygulanan şiddet, geleceği belirsizliğe ve çıkmaza sürükler. Ataşehir Ferhatpaşa Mahallemizde ikamet eden hanım kardeşimize yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz. Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, her zaman mazlumun yanında, zalimin karşısında olacağız. Kadınlarımıza yapılan her türlü şiddeti kınıyoruz ve bu tür suçlarda caydırıcı cezaların arttırılması gerektiğini düşünüyor ve istiyoruz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?