Murat Yacel
Murat Yacel
murat@atasehirdenhaber.com
Refah Partisi.
 • 0
 • 139
 • 11 Nisan 2019 Perşembe
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Yeni bir ERBAKAN’ a ihtiyaç varmı yada ne zaman olur henüz  cevabı bilinmeyen iki soru ancak Türk siyasetinde bazı değerlerin tükenmeye başladığı gözle görülür seviyeye ulaşmaya başladı .

Milli görüş kökenli partilerin NECMEDDİN ERBAKAN’ın  çizgisinden uzaklaştığı sanırım herkezin kabul ettiği bir durum.

Saadet Partisi’nin son yıllarda sergilediği siyasi tablo Milli Görüş gerçekleri  ile bırakın örtüşmeyi yanından geçemiyor.Küçük bir hizibin kontrolündeki Saadet artık toplumla arasına koyduğu mesafeyi ortadan kaldıramaz hale geldi.Benim olsun küçük olsun anlayışı partiyi sıfır noktasına getirdi .Yaptığı yanlış stratejik ortaklıklar ve yönetimsel hatalar artık bu partiyi alternatif olmaktan çıkardı. Tayyip ERDOĞAN düşmanlığı dışında elinde hiçbirşey kalmayan Saadet  partisi artık Milli Görüşü temsil etme iddiasından uzak , kendi kaderine terk edilmesi gereken bir siyasi bir parti haline geldi .Zaten bu partinin mevcut tabanı’da durumun farkında olduğu için olsa gerek siyaset yapmak yerine partizanlık yapmayı asli görev haline getirmiş durumda

Yine  Milli Görüş Hareketinin bağrından çıkan Ak Parti 20 yıla yaklaşan tarihinde her ne kadar doğrudan Milli Görüş adını kullanmasa’da başta insan hak ve özgürlükleri ve inanç değerlerine yaptığı önemli katkılar ile Milli Görüşün tüm değerlerine sahip çıkmaya , bu değerleri yükseltmeye gayret etti ve etmeye devam ediyor.

Bizzat kendi Teşkilatlarının hataları yüzünden ,  bazı toplumsal çevrelerde menfaat şebekesi gibi algılanmaya başlayan Ak Parti ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalarak tehlike sinyalleri vermeye başladı. Bu sinyaller kendisini fikri olarak Milli Görüş çizgisinde kabul eden parti tabanı tarafından endişe ile takip edildiği ayrı bir gerçek ;Eğer Ak Parti tedbir almazsa  bu gerçek yakın zamanda sanırım çok daha belirgin hale gelecek.

31 Mart seçimleri öncesi  gündemin yoğunluğu içinde pek göze çarpmayan  bir parti ,Yeniden Refah Partisi Necmettin ERBAKAN’ın oğlu Fatih ERBAKAN tarafından kuruldu.

Marjinal hale gelmez , nostaljiye kapılıp kendisini geçmişe hapsetmez ise , toplumun herkesimi ile diyalog kurmayı başarır’sa muhakkak karşılığını bulacaktır ;

 

Başarılı olurmu ?

Tercih ve teveccüh görürmü?

ERBAKAN ismi tekrar siyasi hayatımıza girermi ?

Şimdilik bilmiyorum   takip edilmeye değer görüyorum ,takip etmeye devam ediyorum 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM
TRCep Urfa Haberleri