SGK Bağkur 2019 emekli maaşı son dakika Temmuz zam oranı ne kadar – (en düşük emekli maaşı kaç para olacak).

SGK Bağkur 2019 emekli maaşı son dakika Temmuz zam oranı ne kadar – (en düşük emekli maaşı kaç para olacak).

Milyonlarca SGK SSK ve Bağkur emeklisinin gözü kulağı Temmuz ayına çevrilmiş durumda. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz zammı yüzde 5’i bulacak. 6 aylık enflasyon yüzde 4’ü aşarsa fark da olacak. Ocak ve Şubat aylarında emeklilere yapılan bu zamlar ile emekli maaşı bin TL altında olan vatandaşların gelirleri de artmış oldu. İşte emekli maaşı son dakika gelişmeleri ve tüm detaylar bu sayfada sizlerle. Memurlar için yapılan toplu sözleşmede temmuz ayı zam oranı yüzde 5 olarak belirlenmiş, 2019’un ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon yüzde 4’ü aşarsa ayrıca fark verileceği karara bağlanmıştı.

TEMMUZDA ZAM

Tüm emekliler temmuzda zam alacak. SSK ve Bağ-Kur emeklileri zam oranını, memur emeklileri de fark alıp almayacağını öğrenmek için bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşecek enflasyonu merakla bekliyor. Ancak enflasyon ne kadar çıkarsa çıksın, memur emeklilerinin en az yüzde 5 zam alacağı kesin.

YÜZDE 5 OLARAK BELİRLENDİ

Memurlar için yapılan toplu sözleşmede temmuz ayı zam oranı yüzde 5 olarak belirlenmiş, 2019’un ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon yüzde 4’ü aşarsa ayrıca fark verileceği karara bağlanmıştı. Buna göre; memur emeklilerinin maaşına temmuzda yüzde 5 zam yapılacak, ayrıca enflasyon farkı da oluşursa bu da maaşlara yansıtılacak.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR? GÜNCEL EMEKLİ MAAŞLARI

Malulen emekliye ayrılanlar ile 3 bin 600 günle kısmi emekli olanlara Ocak zammının ardından Şubat’ta bir artış daha olacak. Maaşı ek ödeme dahil bin liranın altında olanlara, yeni düzenlemeyle artık bin lira ödenmeye başlayacak. Ayrıca tüm emekliler Temmuz’da da zam alacak. SSK ve Bağ- Kur emeklilerine enflasyon oranında zam yansıtılacak. Memur emeklileri ise yüzde 5 zam ve fark alacak.

SSK VE BAĞ-KUR MAAŞI ARTIYOR

Kasım ayı enflasyon verileri sonrası beş aylık enflasyon oranı olan yüzde 10,64 oranında zammın SSK ve Bağ – Kur emeklilerine ocak ayında yapılması söz konusu oldu. Aralık ayı enflasyon oranı açıklandığında altı aylık enflasyon netleşecek ve zam oranı ortaya çıkacak. En az yüzde 10,64 zamla SSK emeklileri için maaş zammı 108 TL ila 541 TL arasında değişecek. Temmuz – kasım enflasyon oranının yılsonu için de geçerliliğini koruması halinde 2000 öncesi en düşük SSK emeklisi maaşı 1.894 TL’ye, 2000 – 2008 arası emekli SSK’lılar için en düşük maaş 1.485 TL’ye, 2008 sonrası en düşük SSK emekli maaşı 1.128 TL’ye çıkacak.

EK ÖDEME ARTACAK

Ek ödeme oranının yüzde 4-5’ten yüzde 8-9’a çıkarılması da gündemde. Türkiye Emekliler Derneği’nin talebi hayata geçerse, SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin ek ödeme tutarlarında 42 ile 280 lira arasında artış yaşanacak.

Milyonlarca memur ve emeklinin gözü bu haberde!

Bu yılın ilk KPDK toplantısında milyonlarca memur ve emekliyi ilgilendiren talepler masaya yatırılacak. Memurlara bayram ikramiyesi, emeklilere aile yardımı da toplantıya taşınacak…

Memurların ve memur emeklilerin gözü, önümüzdeki günlerde yapılacak Kamu Personel Danışma Kurulu (KPDK) toplantısında. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un başkanlığında yapılacak toplantıdan önemli müjdeler çıkması bekleniyor. Toplantıda Memur-Sen’in masaya getireceği taleplerden bazıları şöyle:

● 4/B statüsünde çalışan sağlık çalışanlarına verilen kadro hakkı, diğer kamu kurumlarında çalışan sözleşmeli personele de verilsin.

● Özel hizmet tazminatı emekli keseneğinin hesabına dahil edilsin ve 3600 ek göstergenin altında olan tüm kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge verilsin..

● Emeklilik ikramiyesinin hesabında 1 tam yıldan eksik olan süreler hesaba dahil edilsin.

● Memurlara verilen aile yardımı emeklilikte de devam etsin.

● Kamu görevlilerine Ramazan ve Kurban bayramları öncesi en yüksek devlet memurun aylığının iki katı tutarında bayram ikramiyesi ödensin..

2019’DA EMEKLİYE DESTEK YAĞACAK!

Maaşı bin liranın altında olanlara, seyyanen zam yapılacak. Aylık bağlama oranlarındaki farklılık giderilecek. Yüzde 4 olan ek ödeme, ikiye katlanacak. Yaklaşık 12 milyon emeklinin daha iyi maaş alarak daha iyi şartlarda yaşaması için arayışlar devam ediyor. Son yıllarda yapılan düzenlemeler, seyyanen artış ve bankaların verdiği promosyonlarla, ücretlerde iyileştirmeler yapıldı. Ek olarak yeni iyileştirmeler de gündeme geldi. Şu anda masada olan 3 ayrı formülle emekli maaşları arasındaki dengesizliğin giderilmesi hedefleniyor.

-TAKVİM

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

TRCep Urfa Haberleri