RAMAZAN HOCA GERÇEKLERİ

RAMAZAN HOCA GERÇEKLERİ

Diyarbakırlı deli(veli) Ramazan’ın #hastaneye yatırılması olayının iç yüzünü Abdurrahman uzun Röportajı

Bilindiği üzere Diyarbakır’ın tarihi yerlerine birçok yerli ve yabancı turist gidiyor her sene. Özellikle tarihi camilere çok fazla talep oluyor. Ramazan hoca da yıllardır buraya gelen insanlara sürekli Allah rızası için tebliğler yapan, onlara Allah’ın kelamını anlatan biri.

Bi dönem yine bir turist grubu Ramazan hocanın bulunduğu camiye ziyarete gelmiş. (Buraya iyi odaklanın) Camiye gelen grubun içindeki kadınların bir kısmının kıyafetleri cami adabına uygun olmadığı için Ramazan hoca buradaki insanlara yine Allah’ın kelamından tebliğ yaparak kıyafetlerinin bu kutsal mabede uygun olmadığını söylemiş.

Ramazan hoca haklı olarak doğruyu söyleyerek bu tür durumları sürekli tebliğ ettiği için oradaki bir kısım ziyaretçi kadınlar ve tur rehberleri tarafından Ramazan hocaya “cinsel tacizden” suç duyurusunda bulunuluyor.

Buna benzer birçok olay yıllarca devam ediyor.

Ramazan hoca camileri ziyarete gelen bazı kadınların camilere yakışmayacak şekilde giyinmesini yine Allah’ın kelamı ile haykırdığı için özellikle oradaki tur rehberleri tarafından tacizci/sapık diye sürekli lanse edilip hakkında davalar açılıyor.

Ramazan hocayı tanıyanlar bilir doğru bildiğinden şaşmaz, kimseden korkmaz ve haklı olduğu davada Allah’ın kelamını haykırır ve bunu yaparken kadın erkek ayırmaz yanlışa yanlış der. Ama birileri sürekli hocayı tacizci olarak lanse etmeye çalışıp davalar açıyor.

Buradan vurma sebepleri de ahlaka uygun olmayan dekolte kıyafetlerle camilere gelen bazı kadınları uyarması, tebliğ etmesi. O yüzden oradaki küflenmiş zihniyet ve tur rehberlerinin bir kısmı adama bir dünya cinsel taciz davası açıyorlar.

Bu anlattığım olay cepte kalsın. Çünkü Ramazan hocayı vurmaya çalıştıkları yer bu.

Onun dışında devletimiz yine başka bir dönem Ramazan hocaya iş bulmak için onu İŞKUR’a kaydediyor ve İŞKUR Ramazan hocaya bir okulda temizlik görevlisi olarak iş buluyor.

Ramazan hoca senin benim gibi nefsine yenik biri değil. Adam veli, nerede olursa olsun tebliğe devam ediyor tabi. Çalıştığı okuldaki öğretmenlere de tebliğ etmeye ve Allah’ın emir ve yasaklarını anlatmaya devam ediyor.

O okulda da bulunan kadın öğretmenler Ramazan hocanın bu tebliğinden rahatsız olup “kılık kıyafetimize karışıyor sapık bu” diyerek yine dava açıyorlar. Halbu ki Ramazan hocayı yakından tanıyan herkes bilir. Doğru neyse karşısındaki kim olursa olsun Allah’ın emirlerini söyler.

İşte bu tür davalar yüzünden Ramazan hoca sıkıntıya girer. Savcılıklar mahkemeler vs. gerisi bildiğiniz gibi işte. Ailesi de hapse girmesinden korkar. Malum atılan iftiralar en hassas nokta.

Devletimiz de Ramazan hocanın kim olduğunu gerçek niyetini iyi bilir. Şunu baştan kabul edelim Ramazan hoca normal biri değildir. Yani senin benim gibi biri değil.

Adam veli, sürekli bu tip şikayetlerle uğraşmasın, bir cezai yaptırımı olmasın diye ailesi de devlet rapor almasını istiyor. Bu yüzden Ramazan hocayı hastaneye sevk ediyorlar. Burada maksat Ramazan hocayı ondan rahatsız olup sürekli adama dava açan zihniyetten korumak.Yoksa hem Ramazan hoca hem de ailesi bundan büyük zarar görecek. Diğer türlü davalar üst üste geldiğinde şikayetler sürekli arttığında Ramazan hocanın hapse girme ihtimali mevcut. Ramazan hocanın böyle zor bir durumda kalmaması için en idealini cezai yaptırımının olmadığına dair bir rapor verilmesi.

Zaten hocanın ailesi de 2016’dan beri bunu istiyor. Ramazan hocanın hastaneye yatırılma mevzusu aslında tam olarak budur dostlar.

Hem Ramazan hocanın ailesi hem de devletimiz aslında Ramazan hocayı ona gelecek kötülüklerden korumayı amaçlamaktadır.

İAma Kuytul grubunun yaptığı gibi birileri “devlet ülkede dindarları susturuyor” algısı yapılıyor. Ramazan hocayı kendi devlet düşmanlıklarına alet ediyorlar uyanık olalım.

Bu taktiği “din elden gidiyor” diyerek yıllar önce Abdülhamid Han’a yaptılar.

Hatırlayın, daha geçenlerde Kuytulcuların “bize namaz kıldırmıyorlar, bayramlarımızı yasaklıyorlar, müslümanlara zulüm ediyorlar” provakasyonunu?

Burada devlet ve aile aslında basit yoldan Ramazan hocayı ona gelebilecek kötülüklerden korumaya çalışmış. Hepsi bu. Ama birileri sanki devlet Ramazan hocayı susturmaya çalışıyor algısını işliyor sosyal medyada.

Bu oyuna dikkat edelim. Amaç yavaş yavaş aslına rücu eden bu devletle milleti, kutsalları üzerinden karşı karşıya getirmek. Tıpkı Abdülhamid’e yaptıkları gibi. Olay budur.

Velhasıl dostlar bir müslümanın ilk görevleri; bir haber duyduğu zaman onu araştırıp doğrusunu öğrenmektir. Sosyal medyada gördüğünüz her haberi araştırmadan paylaşıp yorum yapmayın.

Burası kirli odakların her olayı algı olarak kullandıkları bir mecradır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?