Kılıçdaroğlu:Hiçbir belediye başkanımız suçlu değildir Dedi .Ataşehir Belediyesi Yeni Çamlıca Ve İki Mahallenin Tapusuna Göz Dikti.

Kılıçdaroğlu:Hiçbir belediye başkanımız suçlu değildir Dedi .Ataşehir Belediyesi Yeni Çamlıca Ve İki Mahallenin Tapusuna Göz Dikti.

HİÇBİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ SUÇLU DEĞİLDİR”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Diğer partiler de kendi belediye başkanlarına baksınlar” diye bir düşünce ortaya attığına değinerek, şunları söyledi:

“Aynı zamanda Erdoğan, ‘Diğer partiler de gereğini yapsın. Gereğini yapmazlarsa İçişleri Bakanlığı devreye girecek’ gibi bir cümle kullanıyor. Bu, ‘Bizim belediye başkanları suçluydu. Ben gereğini yaptım. Diğer partilerin de belediye başkanları suçlu. Onlar da gereğini yapsın’ anlamına geliyor. Bizim hiçbir belediye başkanımız suçlu değildir. Asla kabul etmiyoruz. Halkın seçtiği bütün belediye başkanlarına saygılıyız. Halkın seçtiği bir belediye başkanını bir başka otorite görevden alırsa, görevine son verirse, ailesini tehdit ederek, şantajla, tehditle görevine son vermek veya istifa etmek gibi bir sürecin içine belediye başkanını sokarsa o ülkede demokrasi bitmiş demektir. dedi    Ancak   CHP belediyelerinden biri olan Ataşehir Belediyesin de neler oluyor?

mahalle dertli Yeni çamlıca ,Mevlana, Mimarsinan’da 75 bin kişinin yaşadığı mahalleye ve 2009 da tapu vaadiyle bu mahallerin oy farkı ile iktidara gelen CHP  belediyeleri , şimdi bu Mahallede resmi tapusuna encümen kararı ile kendine alan açma peşinde, halk tedirgin  bu konuda gerekirse  Cumhura gideriz diyen mahalle  halkı, geceleri artık uyuyamıyoruz . devletin bize paramızı ödeyerek aldığımız resmi tapularımıza  el koymaya çalışıyorlar ,bizimle dalga geçer gibi evrak gösteriyorlar ,  adam yerine koymayıp kucağımızda bomba bulduk diyorlar . belediye hizmet yeridir kim bize hizmet verirse oyumuz onundur diyen halk 2019  seçimlerinde biz bunları unutmayacağız.namus diyen sözü verenler şimdi yok. Halk Çevre Şehircilik Bakanlığı bir çalışma başlattı. Ancak Ataşehir belediyesi yangından mal kaçırır gibi Encümen kararı ile kendine yer açıyor dediler . Halk şimdi dava açmanın yanında Cumhurbaşkanımıza şikayete gideceğiz. Gerekirse belediye için müfettiş istiyoruz. Bimer , Cimer başvurularımız var bir an önce buraların halkın istekleri doğrultusunda imar planları çıkarılmanın yanında, kentsel dönüşümünüm  fikirtepe modeline geçmelidir. Sesimizi Türkiye’ye duyuracağız diyen halk umutlu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

TRCep Urfa Haberleri