Nejmettin YILDIRIM
Nejmettin YILDIRIM
aninda@atasehirdenhaber.com
Ataşehir Belediye Başkanları Bizi Kandırdı 2019 Seçimlerinde Tatildeyiz.
 • 0
 • 498
 • 10 Şubat 2018 Cumartesi
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Evet yanlış duymadınız ;  kimler geldi ,kimler geçti . Her oy zamanı hatırlanan ve oy zamanı vaadler de bulunan belediye başkan ve başkan adayları şimdi nerede ?

Ataşehir belediyesi içinde Yeni Çamlıca, Mimar Sinan, Mevlana Mahalleri  İsyanda gelen her Belediye Başkan ve Başkan adayı bizi kandırdı artık siyasileri güvenmiyoruz. Mahalle sakinleri ,  2019 umutlu değiliz  ve tatilde olabiliriz diyen .

Ancak siyasetçi için söz vermek çok basit,  artık siz düşünün ”kucağımızda bomba bulduk. diyen belediye başkanlarını unutmadık ”

Çok yakın,  kendi gitti millet ahı kaldı .

Ümraniye belediyesine bağlı iken de,  mahalleyi sadece oy zamanı  gelen belediye başkanını da  unutmadı. Bayramlar da şeker üzerinde CAN yazan .

Ancak  milletin tapuları üzerinde oyunlarla ,bile bile ilgilenmesiyle bunca sene  milletin  Canına okuyan belediye başkanını da unutmadı. Hadi onlar bunu hep yaptı da bize ne oldu?

Müslüman aynı delikten iki defa ısırılmaz.

Artık  yeter diyecek miyiz? bilmem ama,

Bu üç mahalle bu kadar mazlum mu diyecek seniz ,  evet ,evet, evet derken  , kendi düşen ağlamaz demeyin .

“Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz.” ayetini unutmayınız…..

Empati yapın ! 20 yıl önce bu mahalle insanları  oturdukları yerleri gasp etmemişler, godomanlar gibi  gibi orman arazilerini yakıp sonra işi kılıfına da uyduramamışlar .

Mahalle ehvali  olarak oturdukları yerleri  hisseli  tapu olarak  iki misline satın almışlar .  Bu yerlere verdikleri rakamlara ,  maltepe ,ümraniye de imarlı, ifrazlı ve müstakil arsalar alıyorlardı . Köyde arsasını sattı , arabasını sattı ,başka yerde dairesini sattı arsa üzerindeki borçlarını ödemek için belediyeye verdiler, borçlu olan şahıslara verdiler , ona verdiler ,buna verdiler , verdiler.

Ne oldu ? Ataşehir Belediyesi ve onun gibi rant için kendine alan açmaya çalışan kurtlar. Bir oyun ile  mahalleye yine tehlikede,  devletin vermiş olduğu , tapular yok hükmünde ne imiş , efendim.

Dava açmışlar kim açmış üç,beş rantçı kime karşı %97 tapusunu alan mahalleye  bundan menfaat beklentileri olan çakallar ,bu çakallar kim rant  emlakcıları  , bir bir amanlar kadıköy  belediye başkanın avukat eşi ve  kendisine alan açmaya çalışan yancı  belediye üyeleri,  bir bakın kimler  şirket ve şahıs olarak burada yerleri var ve alma peşinde , kimler üç kuruşa almak için kimler kimleri  tehdit ediliyor, mahalleye nasıl ameliyat yapıyorlar .

 Bu Üç Mahalle Ataşehir’in en gözde yeri  kimlerin ağzını  sulandırıyor.

Gelelim ;  madolyo’nun öbür yüzüne , neler olmuş , neler , Masum Anadolu insanı , hıyarım var diyene .Tuzu ile koşmuş, %97 oranında Ümraniye Belediye başkanı Mehmet BİNGÖL  Çözmüş , sonraki süreçte  , Yeni seçimle gelen  Ümraniye Belediye Başkanı Hasan CAN , milletin sorunu %3 kısmı ile  bile bile ilgilenmemiş , lades demiş .

Zaten burada  Hasan CAN ile  olay  patlamış. Sonra ki süreçlerde  Yeni Çamlıca ,Mimar Sinan ve Mevlana mahalleri,  Ataşehir belediyesine geçmiş ,  ilgilenmedikçe derinleşmiş sorunlar .

Ataşehir’e geçen mahalle halkı her sorunu bırakmış öyle kendinden geçmiş şeklide belediyecilik  hizmetini alma yeri iken,  bunları  unutmuş , Tapusunu Rant edenlerin vaatlerine oy vermiş ,  oy zamanı gelen her belediye başkan ve adayı ağızlarına tapuyu sakız etmişler çiğnemiş durmuşlar . Ancak yutmamış hep milletin yüzüne tükürmüş. Millette” Yarabbi Şükür” demiş.

Her gelen belediye başkanı ve adayı , nedense bu  üç mahallenin seçmeni oy potansiyelinin …….  , neden ise babasını sormamış……

Şimdi ne halde bu üç mahalle;   ne olacak , bilmem ama  ,bile bile rant için  imarı ve tapuyu getirmeyen siyasiler burada bir hesap içinde,  milletin resmi tapusunu çökme peşinde .

Unutmadan ! Millet kuzu kuzu  ses yok ,herkes bir birinden bir şey bekliyor ,Bir mahallenin anlık mesajlaşma  sosyal medya grupları  var  , ellerinde medyası var .

Ancak bu grup  tapu sorunları ile ilgileneceğine  , birbirine cuma selamları atıyorlar. Teneke,  teneke  zeytin yağı satış mesajları var   , grup işi sulandırıyor.  grup içinde ajanlarda var belediyeye anlık anos  yapıyor.

Bir söz vardır .

”Kula bela gelmez Hak yazmadıkça, Hak bela yazmaz kul azmadıkca”

Arkadaşım  neredesin ? ne yapıyorsun ? sorusunu  soranlara ise ;

” abi ne oldu,  tapu  meselesi diyenler.  ”  ” abi sen yürü arkandayız ”  ” ne oldu tapu ,  hayırlı cumalar, ilahi müzikleri ”  vs vs … anlatmakla  olmuyor yaşayın derim.

Lütfen artık kendinize gelin diyenler,olsa da  tencere tava hepsi bir hava

Zaman aleyhinize işliyor , ne bekliyorsunuz usulsüz kök tapuya dönüş yapmaya çalışan, Ataşehir belediyesini kimler mahkemeye verdi, elinizden tapularınızı gidince uyanırsanız, geçmiş olsun beyler.

Ataşehir Belediyesine  ”ne oluyor ”diyerek yolları  aşındırdınız  mı?   mahallede üç kahraman donkişot  var . Bu kişiler belediyeden belediye gidiyor ama hep kandırılıyorlar .

Ataşehir belediyesine giden heyete ,  zaman kazanma  laf salatası   ”bizde suç yok , IBB  yapmıyor .    IBB  yetkilileri ise mahalle  heyetine , Ataşehir Belediyesine suç topunu  atarak.

Millet ile  pin pong topu gibi oradan oraya oynuyor.

İBB ve Ataşehir belediyesine , yeni atananlar çiçek ve böcek hediyeleşme sinden arta  kalan zamanda , milletin sorunları ile ilgilenirler  mi ?  bilmem  ama ,  bakalım göreceğiz ne olacak mahalle  daha ne kadar ses çıkarmayacak .

unutmadan ! 2019 da bu  belediye başkanları , nasıl gelecekler karşımıza  bilmem ama .  2019 da ben yokum tatile çıkıyorum.

sokak haber.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM
TRCep Urfa Haberleri