Nejmettin YILDIRIM
Nejmettin YILDIRIM
aninda@atasehirdenhaber.com
Yeni Çamlıca Çiçektir, Dalları Kırılmasın….
 • 1
 • 470
 • 30 Eylül 2017 Cumartesi
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

İnsan tahammül sınırlarını zorluyor. Ataşehir Belediyemiz çok iyi çalışıyor öyle çalışıyor ki Battal İlgezdi beyimiz
Batı Ataşehir de palmiye ağaçları arasında evine yatırım yaparken , Yeni Çamlıca mahallesine helva arası tapu dağıtma reklamı kazandığı seçimle bitirmişti.
Peki kim bu Battal beyimiz kimdir? Özetlersek mahalleleri böl,parçala ,başka partilerden oyları satın al ve millete helva arası tapu ile vaadleri , hadi bir takla at görelim diyen . seçimi kazanan abimiz.
Seçim sonrası Battal beyin, seçim sürprizi Yeni çamlıca mahallesine Romenleri getirerek sulu kule yapma projesini başarılı olduğu tartışılmaz ,uyuşturucu satıcısı, hurdacıyı , çöp toplayıcısını bu mahalleye yeni gelin gibi halı altına süpürerek Ataşehir YENİ ÇAMLICA MAHALLESİNİ Türkiye’nin harlemi yapma adayı haline getirdi .
Gariban Vatandaşım ise bundan şikayeti bile yok , Ne Cimer , Ne bimere şikayet yağmıyor Birlik mi? Her kafadan ses bu mahalle bu süpürülmüş pisliği Öyle çok sevdiler ki ya evlerini sattılar yada kiraya verdiler ki onlar ile bütünleşti mahallemiz demek istemem .

Bize sadece TEŞEKKÜR ETMEK DÜŞER. BATTAL BEYE BADDAL BOY SORUNLARI Yeni Çamlıca mahallesi sakinlerinin başına hediye ederek “Allah sizin belanızı versin mesajını açık açık verdi.” Helva arası Tapu veren battal beyimiz Yedpa da “kendi ağzından tapuyu ben mi vermiyorum Kardeşim ,Büyükşehir verecek benle alakası yok demez mi ?” yanında kucağımızda bomba bulduk demesi de ayrıca gaf tabi köprüyü geçene kadar bizlere, dayı demesi bizlere övünç oldu.

Vay battal abim vay Batı Ataşehirimiz residence zengini, sol eli yukarda sağ eli cebinde yengemiz ile battalımın bir eli yağda bir eli balda ellerinde şarap plazanın tepesinden, yeni çamlıca mahallesine doğru kadeh tokuşturmaz mı? Mahalleyi pislik yuvası haline getirerek bıktırma politikası ile değerli arsaları ucuza parsel parsel nasıl ve ne şeklide hangi şirketlere aldırıyorlar, Çok merak diyorum.
Masum köylü olarak ADALET YÜRÜŞÜNDE YÜRÜRKEN YOKSA DELALETE Mİ? DÜŞTÜ ANLAYAMADIM .
Neden bu mahallenin çocuğu bir Avukat ,bir Doktor veya Saygın bir meslekte biri çıkmasın.
Arkadaşım bu mahallede yetişen çocuk bir beklentisi yok mu ?
sevgili kardeşim oturduğun mahallene neden sahip çıkmıyorsun diye kendine hiç sordun mu? hatırlayın TRT1 80 ler dizisi. vardı . şimdi başka kanalda devam ediyor. O mahalle kültürü özlemi ile seyrediyorum . O mahallenin bir FEHMİ abisi var, herkesi üzerinde bir sorumluluk, birbirinin derdi ile dertlenirler ve birlik olurlar. Ya şimdi Geçim derdinin yanında ,komşular birlik olmalı ki birlikten güç doğmalı .
Unutmadan Çevre ve şehircilik bakanımız Mehmet Özhaseki bey Yedpa Ticaret Merkezine ve mahalleye geldi bu başkanlık için evet/hayır seçiminde .
Hani seçimlerde hatırlarsanız , on beş  günde mahallenin sorunlarına çözüm sunacaktı. merak ediyorum ne oldu ? sözüm ona mahalle sakinleri sakin sakin bekliyor ve izliyoruz.
Ben Battal beyden Yeni Çamlıca ,Mimarsinan ve Mevlanayı  önemsediğini sanmıyorum .

Şu Ölümlü Dünyada bir hoş sada bırakmak güzel olmaz mı? ya rahmetle anılacak ya da beddua ile gitmek ne kötü . gideceği yere bir pamuk var artık oda silkon oldu oda gitmiyor. Millet için hizmete geldin ise ya yap yada o koltuğu terket desek de büyük ihtimal ile Battal gidici

sanırım ileri zamanlarda bunları göreceğiz ya kayyum ile gidecek yada usulsüzlükle .

Sayın Battal Bey Yukarı Ataşehirli olarak , Aşağı Ataşehirlileri anlamıyor ”ekmek bulamazsa pasta yesinler”  diyor
Kendine Müslüman şeklide yaşıyor görüşlerini hizmetle karıştırıyor. Neyse kardeşim bu kadar yeter desem de olmuyor.
Saygı değer komşularımız bıçak kemiğe dayandı yaşam alanlarınız yok , bir sosyal alanın bile olmayan mahallenin parkını da esrar satan teröristler ve alan teröristler sardı .
Yine İstanbul’a gelirken ineği,tavuğu ,cücüğünle geldin de be kardeşim bırak onlar orada kalsın, biraz İstanbul da İstanbullu gibi yaşa diyorum.
Adam evinin önünü hurda etmiş farelerle evinde sofra keyfi yapıyor. bu pislikten memnun şeklide başkalarına zarar veriyor.

Bencilce kimseyi düşünmeden başkalarının hakkında tecavüz ederek yaşıyor. mahalle araları hurda araçlar yığını halinde , ajitasyon yapan mahalle dilenci eşrafı ile doldu ve sonuç mahallemizi bu gibi noname kişilere teslim ettik .

Etmeyelim dur diyelim , düzgün insanlar olarak bunları kendi çevremizden silelim nasıl mı ? bu gibi kişilere evlerinizi ve iş yerlerini vermeyin . Yarın sizlere çok büyük zararı olacak tabi ki çevreye de.
Dışardan gelerek buraya yerleşen neydüğü belirsiz kişilerin yapmış olduğu huzursuzluklardan Evlerden aileler çıkmaz halde, sokaklarda yürüyemez hale geldi . konu çok vahim kolluk kuvveti bu mahalle de gerekirse mobil polis karakolu koymalı.

Bu konuda iş yine duyarlı vatandaşlarımıza düşüyor cimer ve bimerden yeni çamlıca mahallesine karakol kurulması için mesajlar yazmalı bu şeklide eyleme geçmeliyiz.
Cumhurbaşkanımızın açık sözleri var uyuşturucu satan ve alanda terörist olduğunu açık açık söyledi ve kolluk kuvvetine bu konuda açık çek verdi.

Ama bunla iş bitmez uyuşturucu satan ve alanları yarınların geleceğiniz için ihbar edin. Bana ne demeyin . Mahallede yürüdük bitti demek ile olmadı seslerimiz daha da yükseltmeli BU GİDİŞE DUR DEMELİYİZ .Kendi ayağınıza kurşun sıkmayın.
Eğer bizler birbirimizden sorumlu isek, Yahudi misali her koyun kendi bacağından asılır misali düşünen , bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın derken yarın o yılan seni sokmadan birlik olalım.
Lütfen evlerinizi ve işlerini üç kuruş için toplumun ve sizlerin yarınlarını zehir eden insanlara vermeyin. Mahallenin huzurunu bozan bu pisliklere karşı bana ne deme yarın çok geç olabilir.
Unutmayın Muhtarımız Fazlı SARISOY ve diğer Mahalle  muhtarlarımız  Geçen yıl uyuşturucu belasında mahallemizi örgütlemişti.
Mahallenin hep yanında idiler, uyuşturucu satanlar tarafında tehdit edildiler , ama hep beraber oldular, dik durdular. Ama bu duruşu bile farklı yerlere kadar götürdüler. Yine yılmadan mahallemiz diyerek, mahallede olayları basında ,meclis de hatta başbakan tarafından dile getirdiler . görevlerini çok iyi bir şekilde yaptılar.

Yeni çamlıca mahallesi sakinleri kendine 2 .sınıf vatandaş yapan Ataşehir belediyesinin sadece senden vergi alırken , hakkın olan hizmeti iste.
Belediye sana lütufta bulunamaz. Yapacakları hizmetler mecburdur. Mahallende yaşam alanların yok , alınan paralarınızı konserlerle har vurup harman savuruyorlar,tapu sorun devam ediyor her geçen gün senin aleyhine işliyor. Ataşehir Belediyesi  diğer mahallere yaptığı hizmetin aynısı yapmalıdır. ama kullanılmış sokak eşyalarını bu mahallere lütuf yapıyorlar.
Vatandaş Eşit hizmet hakkı almadır . Verdiğiniz vergilerini konser vs saçma sapan etkinliklerle sizden oy isteyenlere  dur demelisiniz. Çöp dökmek hizmet ise güldürmeyin beni derler Artık .

Mahalleli kardeşim, Bir an Önce  mahallelerimize İmar isteyelim ,bu bizim hakkımız unutmadan ; Siyasi görüşün ne olursa , olsun . Hedefin Tapun ve İmarın olsun .

Bunun için birlik Olun ve iri olun  hep birlikte üç mahallenin umudu olun ranta karşı ancak bu şeklide mücadele olur.

sizleri  önemsemeyen siyasilere artık oylarınız vermeyin ,unutmadan büyük olmadan, küçük bir şey yapamaz  nasıl mesajı alırsanız .

Ataşehir belediyesi ,  Sultangazi belediyesinde bir staj görsün örnek  belediyecilik öğrensin , her bulduğu her yeri sosyal alan ve yeşil ile park yapıyor bizde ise Ataşehir  RANT RANT RANT
Son sözümüz olsun demiyorum. Bu daha başlangıç mücadeleye devam diyerek.

YeniÇamlıca yanmasın ,Analar ağlamasın .
Çakmak çakar gibi silahlar patlamasın.
Ne polis eve girsin, ne mevzular yaşansın.
Yeni Çamlıca çiçektir Dalları Kırılmasın.

Yeni Çamlıca Hadi birlik olalım ve BİMER ,CİMERE ŞİKAYETLERİMİZİ YAZALIM.
mahallede huzur asayiş için mobil polis karakolu kurulmasını , uyuşturucu satıcılarının toplanmasını ve hurdacı ve çöp toplayan evlerin buradan kaldırılması için şikayetlerimiz dile getirelim.
DEVLETİMİZ TARAFINDAN AYNI BÖLGEDEN GELEN ŞİKAYETLET DİKKATE ALINIR BİLGİNİZ OLSUN.
ATAŞEHİR BELEDİYESİNDEN VERMEDİĞİ HİZMETLERDEN DOLAYI HESAP SORALIM NEREDE BU BELEDİYE DİYELİM .
mahallede insanca yaşamak istiyorsan .
Mahallenin Fehmi abisi ol.

Halkın sesi…

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

 1. Kaynak: Düşünen Adam / Makalesi’ni sonuna kadar okudum,okudum Ve Kaleme alan sayın muhteremi çook taktir ettim,bu üç Mahallenin sorunları o kadar güzel dile getirmişki ! Kalemine sağlık.Heleki Sn.B.İlgezdiyi çook güzel tasvir etmiş,keşke işbirliğindenden’ de bahsetseymiş diye düşündüm !?..Lakin Üç mahallenin Tapularını iptal adip kök tapuya dönüşe karar veren Mahkeme kararları Yargıtay onayı v.s.Karar Arsa sahiplerinden niçin saklanıyor ? (Örneğin ben A.Ş.Bld.sinden alamadım) hiç bir mah.arsa sahibinden aldım diyeni bulamadım? Hükümetten yardım Ve açıklama bekliyorum,binlerce Arsa sahibi vatandaşa sahip çıkmasını istiyorum!? 1972 yılında alıp bu güne kadar ,Tapulu arsa’ma sahip olamadım.insanlar Osmanlı’dan kalma başka ülkelerdeki tapularına sahip oldular’da bizler vatanımızdaki tapuya sahip çıkamadık .? Utanıyorum !.Devletim bize sahip çıkmazsa ,ben kendimi MEVLANA mah.Makazgirt cd.Üstünde’ki ARSA’da kendimi yakacağım..?!..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM
TRCep Urfa Haberleri