Halk sonuçtan Memnun  değil ; Ataşehir Belediyesi’nde başkanvekili belli oldu.

Halk sonuçtan Memnun değil ; Ataşehir Belediyesi’nde başkanvekili belli oldu.

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye başkanı Battal İlgezidi’nin yerine Başkanvekilliğine CHP’nin Adayı İlhami Yıldız seçildi.

 

Toplam 37 meclis üyesinin bulunduğu Ataşehir Belediye Meclisi’nde CHP Grubunun 22, AK Parti Grubunun ise 15 meclis üyesi bulunuyor.Son dakika.. Ataşehir’in yeni belediye başkanı belli olduSeçimlerin ilk turunda CHP’nin adayı İlhami Yılmaz 22, Ak Parti adayı Mustafa Cevat Arzık ise 15 oy aldı. İkinci turda da sonuç değişmedi. Üçüncü turda ise en çok oyu alan aday CHP’li Yılmaz seçimi kazandı.

 

seçimi yakından izleyen  Ataşehir halkına mikrofon uzattığımızda sonuçtan memnun değiliz .  belediye hizmet için biz oyumuzu  chp vermedik, çok az fark ile  son seçimlerde oylar satıldı ,dernekler  para karşılığı oy sattı , yıllardır hizmet almıyoruz,

 

Ataşehire , Ak parti Belediye Başkanlık için her görüşün onaylayacağı aday koymalı. belediye başkanlığı için tutuğunu buraya getirdi.  kim tanır Ömer  ABAMOR, Av Nimettullah TOPU ‘yu  bu adaylar seçimde çalışmadılar bile , biri oy alacağı adamla ağız dalaşına girer ve  tepeden  bakar,  bir diğer konuşmayı dahi bilmiyordu. Ak partiye bu yakışmıyor .

Ataşehire  Ak parti  Özel ve Başarılı her kesimin tanıdığı  başarılı bir aday getirmeli.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin , buna bir örnek  diyen halkımız.

Artık buna dur denilmeli  Ataşehir hizmetine  kavuşmalı ,her yer lions derneklerine peşkeş çekilmiş, oy vermedi diye hizmeti tam anlamı ile getirmeyen birileri gitti.  ne fark  edecek aynı hizmetsizlik içinde devam edecek ,

halkımız belediyelere  hizmet aldığı yer olarak bakmıyor siyasi görüşü olarak bakıyor,   şunu unutmamalılar  Ataşehir özel bir yer, rantı bol .

Şimdi ne oldu.  Al öbürünü , vur ötekine diyen halk  hiç bir şey değişmeyecek  Ataşehir  Belediyesine  kayyum istedi .

Hiç olmazsa devlet güneydoğuda,  kayyum atadığı belediyelere gayet güzel  hizmet veriyor.

ataşehir haber Duygu FİDAN

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

TRCep Urfa Haberleri