İsmail LEVENT Sarı kart ile  DUR  dedi  , İlhami YILMAZ Şok oldu Kendini Yedi…..

İsmail LEVENT Sarı kart ile DUR dedi , İlhami YILMAZ Şok oldu Kendini Yedi…..

Ataşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi İsmail Levent  ,geçtiğimiz  yıllarda usulsüzlükler nedeni ile görevinden uzaklaştırılan,  eski belediye başkanı Battal İlgezdi’ye gösterdiği ‘kırmızı kart’la  gündeme gelmişti .

Kimilerine göre şov yapan , kimilerine göre halk adamı olan,  kimseyi umursamadan doğru bildiği dava üzerinde yol alan  , halkın içine her ortamda sesi olacağım diyen ve tehditlere karşı  vız gelir  kardeşim  , ben bu mahallenin adamıyım   diyerek muhalefet  yapan,  seveni kadar sevmeyeni de olan .

 Renkli kişilik sahibi siyasetçimiz . AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi İsmail Levent,   gerçek dışı beyanatlarından dolayı Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz’a   bu  asılsız beyanatlarından dolayı  ‘sarı kart’ göstererek uyardı.

Ancak  hiç olmayacak bir şeklide ,  susturma siyaseti izleyen Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz  suçunu bastırmak  adına  Belediye Meclis Üyesi İsmail Levent’e Dava açmakla tehdit etti.

Meclis toplantısında , Ataşehir Belediyesinin  şaibelerinden dolayı gündemden hiç düşmediğini dile getiren Ataşehir Belediyesi AK Parti Belediye Meclis Üyesi İsmail Levent, “Başkan Vekili seçilen İlhami Yılmaz ve müdürleriniz  yargılanıyor.  Meclis üyeleri istifa ediyor.  Neden  sorusunu  sordu.  

Ataşehir Belediyesinde büyük problemlerin olduğu artık  ortaya bu şekilde çıkmış oluyor.

Bugüne kadar bu problemleri Almanya’dan gelen bir gâvurla paylaşılırken, gelen belediye başkanına brifing verenler bu yüce meclise hiç bir şeklide  konu hakkında hiç bir bilgilendirme yapılmıyor”  demesi bir skandal

Ataşehir Halkınında bu konu hakkında görüşlerini de alalım dedik bir söyledik bin ah işittik.  AK Parti Belediye Meclis Üyesi İsmail Levent’in haklı davası arkasında durarak destek verdiler. Şu an ki Ataşehir Başkan Vekili seçilen İlhami Yılmaz da şaibelidir . Gerçekleri ,  dava açarım tehdidi ile kimseye unutturamaz dediler . Doğruları balçıkla sıvayamaz . Bir adam çıktı,  doğruyu söyledi diye  dokuz köyden kovulmuş olabilir. Yaşasın onuncu köy diyerek. Meclis de doğruluğun ve samimiyetin sesi olacak . İsmail Levent beyi  bu cesaretinden dolayı Destekliyoruz.

İsmail LEVENT ;   İLHAMİ YILMAZ  TOPLUMDAN  ÖZÜR DİLEMELİ

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılması sonucunda mecliste yeni bir başkan seçildiğini ifade eden İsmail Levent; “Biz yeni başkan seçtiğimizde davalı olduğu bilgisi bize gelmişti. Ne enteresandır ki, başkan vekilimizin ilk icraatı yine basın üzerinden halkımıza mahkemeden beraat ettiğini söyleyerek yanlış ve yalan beyanlar verdi. Bu yanlış ve yalan beyanlardan dolayı başkanın bir özür borcu vardır topluma” dedi.

İsmail Levent, yanlış icraatları ve topluma yanlış ve yalan beyanlarda bulunduğunu iddia ettiği Ataşehir Belediyesi Başkan Vekili İlham, Yılmaz’a ‘sarı kart’ gösterdi.

İlhami Yılmaz, cevap hakkını kullanmak için meclis kürsüsünden, “İsmail Levent arkadaşımız yine şov yapıyor” diyerek söze başladı.

Sataşma nedeniyle söz almak zorunda kaldığını söyleyen İlhami Yılmaz, “Benimle ilgili dava hakkında kendi gruplarına gittim, bilgi verdim. Bu davayla ilgili hiç bir suçum yok. İhaleyle ilgili olarak ne müdürlük bana bağlı, ne de o müdürlüğün başkan yardımcılığına bakıyorum. Savcılık beni çağırdı. Hiçbir konuya katılmadığımı kendilerine ifade ettim. Dosya yeniden yargı aşamasına sürüklendi. 7 senedir yargı devam ediyor. 2013 yılında oy birliğiyle beraat kararı verildi. Dosya Yargıtay’a gitti. Yargıtay onama kararı verdi. Yargıtay Cumhuriyet Baş Savcısı onama kararı verdi. Dosya eksik incelemeden dolayı bozuldu. Ben Başkan Vekili seçildikten sonra havuz medyası bu konuyu gündeme getirdi. Bu konuyla ilgili de ben gerekli girişimlerde bulundum. Süreç halen devam ediyor” diyerek konuşmasını bitirdi.

Ancak İsmail LEVENt’in göstermiş olduğu sarı kartı , bazı yandaş basın ,  manuple etmesi halkın gözünde bunlar  kimin  kalemi demesi ayrıca düşündürücü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Herkes ismail gibi olsa adam istese oturur ama bakıyorum bir tane orada ondan başka dava adamı yok mahallenin sesi mazlumun yanında samimi olduğuna inanıyorum.

  2. Battalla kurban olun , o bize iş verdi. Mahalle adam olaydıda tapusuna sahip çıkaydı.
    Ne zaman oy verdiniz mahalle akp oy verdi. Şimdi adamdan tapu bekliyosunuz. G.kılları
    Burayı yedirmeyeceğiz. Hak hukuk adalet.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?