Diyabetin lezzetli ilacı: Balık.

Diyabetin lezzetli ilacı: Balık.

Aşırı acıkma, sık susama, sık tuvalete gitme ve görme bozuklukları diyabete işaret ediyor. Körlüğe neden olan hatta hayatı tehdit eden bu hastalıktan kurtulmada tıp ne yazık ki yetersiz kalıyor. ABD’de kitapları en çok satanlar listesinde bulunan Beslenme Uzmanı Dr. Mark Hyman, diyabetin yalnızca bir hafta sağlıklı beslenerek iyileşebileceğini söylüyor. Şu bilgileri veriyor…

KAN ŞEKERİNİ YÜKSELTİR
Bağırsaklar, vücudun ikinci beyni olarak adlandırılır. 100 trilyondan fazla bakterinin yaşadığı bağırsaklarda insan DNA’sından 100 kat fazla bakteriyel DNA bulunur. Bu bakteriler, sindirim, metabolizma ve kolon kanseri risklerini kontrol eder. Yani vücuttaki hastalıklar, bağırsaktan yayılır. Yapılan araştırmalar, kiloyla ilgili bu zamana kadar tüm bilinenleri rafa kaldırdı. Buna göre insanın kilosunda etkili olan ne yediği değil, bakterilerin ne yediğidir. Bilimsel çalışmalarda bağırsakları yararlı bakterilerden temizlenmiş insanların daha az kalorileri almalarına rağmen daha hızlı kilo aldığı gözlenmiştir. Yine kilo alımının yanında insülin direncinde ve kan şekeri seviyesinde de artış ortaya çıkmıştır. Bağırsak bakterileri neyle beslerseniz onunla gelişir. Eğer onları taze ve sağlıklı gıdalarla beslerseniz iyi bakteriler gelişir. Bu bakteriler, bağışıklığı güçlendirir. Vücudu kronik hastalıklardan korur. Bağırsaklarınızda ne kadar kötü bakteri varsa, diyabet hastalığına o kadar yakınsınız. Bağırsaktaki bakteriler, zararlı toksinleri kana gönderir. Bunlar zaman içerisinde insülin direncinin yükselmesine dolayısıyla da diyabete neden olur. Sağlıklı beslenmek, bağırsak florasını zenginleştirir. Kilo alımını önemli ölçüde azaltır. Daha sağlıklı bağırsaklar için lifli ve probiyotik ağırlıklı beslenmek gerekir.

Yine çinko içeriği besinlerin yanı sıra balık, semizotu, keten tohumu gibi Omega-3 içeriğinden zengin gıdaların tüketilmesi hem bağırsakları güçlendirir hem de diyabete karşı korur.

PAZI MUCİZESİ!

MALZEMELER:
Yarım fincan doğranmış badem
Sızma zeytinyağı
6 fincan doğranmış pazı
Tuz

HAZIRLANIŞI: Bademleri fırında 6-7 dakika kavurun. Bir tencerede zeytinyağını ısıtın. Pazıyı sote edin. Tuz ekleyin. Pazı yumuşayınca bademleri de ekleyip servis edin.

KİŞNİŞİ DENEYİN
Baharatların doğru miktarda kullanımı, kan şekerinin düzenlenmesinde etkin rol oynuyor. Antioksidan etkisi gösteren bu bitkiler, vücudu hastalıklardan temizliyor. Zerdeçal, biberiye, zencefil ve kişniş, şeker hastalığına umut oluyor.

-TAKVİM

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?