TYGD GENEL BAŞKANI AKÇAHANOĞLU’:ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

TYGD GENEL BAŞKANI AKÇAHANOĞLU’:ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

Tygd Yerel Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle mesaj yayımladı.
Tygd Yerel Gazeteciler Derneği Genel Merkezi Basın Yayın Koordinasyon Başkanlığı tarafından yayımlanan mesajda Akçahanoğlu; “Tarihimizde 30 Ağustos ulusumuzun övünç kaynağı, şanlı tarihimizin özel günlerinden birisidir.

1922 yılı 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi dünyaya verilen bir mesajdır.
Tarihi şeref ve zaferlerle dolu bu kadirşinas millet, asla zalimlere, işgalcilere boyun eğmeyecek, gurur dolu geçmişinde olduğu gibi ilelebet bağımsız ve bir arada yaşayacaktır.
Milletimizin, vatanına sahip çıkmaktaki kararlılığı ve medeniyet yarışındaki azmi hiçbir zaman kaybolmayacaktır.

Vatan, millet, bağımsızlık ve bayrak gibi değerlerimiz için canlarını feda eden, bugün sahip olduğumuz imkânların temellerini atan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.
Bundan 97 yıl önce olduğu gibi, bugün de PKK ve FETÖ gibi terör örgütleri ile onları himaye edenler, cennet vatanımızda kan ve gözyaşının hâkim olması için fırsat kolluyorlar. Bu nedenle bu günümüzü ve tarihimizi bilerek yaşamalıyız.

Muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğunu söyleyen, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öngörüsünün tecellisi olan, 30 Ağustos Zaferi’ni kazanan kahraman milletimizin bugünkü şerefli evlâtları, ülkemizin parçalanmasına 15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne dur diyerek yine mani olmuşlardır.
Birlik ve beraberliğimizi koruyarak çağdaş uygarlıklar seviyesinin üzerine çıkacağımıza olan inancımla bir kez daha, şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?