Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 173. Yılı Kutlu Olsun

Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 173. Yılı Kutlu Olsun

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası 10 Nisan 2018 tarihinde kutlanacak. Ülkemizin birlik, bütünlük ve düzenini sağlayan polislerimiz için kutlanacak Polis Haftası hakkında detaylı bilgi almak ve Polis Haftası’nın anlam ve önemi içerisinde barındıran mesajları, sözleri ve şiirleri emniyet teşkilatında görevini canla başla icra eden polislerimizle paylaşmak adına sorgulamalar hız kesmeden başlatıldı. 2018 yılı itibariyle 173. kuruluş yıl dönümü kutlanacak olacak olan Polis Haftası’nda, Türk millleti’nin can ve mal güvenliğini sağlamak adına büyük bir fedakarlık örneği sergileyip tüm yükü sırtına yükleyen polislerimiz için çeşitli program ve etkinlikler gerçekleştirilecek. Siz de karşısına çıkan tüm zorlu şartlara rağmen azim, kararlılık ve cesaretle mücadelesini ortaya koyan polislerimizin Polis Haftası’nı kutlayabilirsiniz. Böylece kamusal düzen için canını dişine takan polislerimize Polis Haftası’nda onlara ne kadar değerli ve önemli olduklarını gösterebilirsiniz. İşte, Polis Haftası’na özel mesajları, sözleri ve şiirleri haberimizde sizin için derledik.

POLİS HAFTASI NEDİR? POLİS HAFTASI NE ZAMAN KUTLANIR?

Türk Polis Teşkilatı modern anlamda 10 Nisan 1845 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan Türk Polis Teşkilatı mensupları, Polis Teşkilatı 10 Nisan’da kurulduğu için 10 Nisan’ı her yıl Polis Günü olarak kutlamaktadır.

Halen 1937 tarihli ve 3201 sayılı Emniyet Teşkilat Kanunu’na dayanarak örgütlenmiş ve 1934 tarihli 2559 sayılı Polis Vazife ve Sâlahiyet Kanunu ile yetkilendirilmiş bir teşkilattır. İçişleri Bakanlığı’na bağlı bir genel müdürlüktür. Merkezde Daire başkanlıkları, taşrada İl ve İlçe Emniyet Müdürlükleri olarak örgütlenmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

TRCep Urfa Haberleri