Son dakika: AK Parti’den “Sağlıkta Şiddete Karşı” Halk İçin Şiddet  Yasasıdır…

Son dakika: AK Parti’den “Sağlıkta Şiddete Karşı” Halk İçin Şiddet Yasasıdır…

Son dakika…. AK Parti’nin, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin düzenlemenin de bulunduğu kanun teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.

AK Parti Grup Başkanvekili Muş, “Eskiden bir olay olduğu zaman bununla alakalı karakolda ifade alınıp kişiler bırakılabiliyordu. Şimdi bir olay olduğu zaman bununla alakalı ifadeler hastanelerde alınacak ve buradaki polis mutlaka şüphelileri ya da olaya karışanları savcılığa sevk edecek.

Başsavcılık bırakılıp ya da mahkemeye sevkle ilgili kısmına karar verecek.

Karakoldaki iş bitiyor. Bundan sonraki süreci başsavcılık yürütecek” dedi.

Akparti’nin, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin düzenlemenin de bulunduğu Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.

Ancak Halktan gelen tepkide büyük …

Bu yasa  ; devlet kanunlarını arkasına alarak sağlık çalışanları tarafından  hasta ve hasta yakınlarına şiddeti dahada artıracak ve mağduriyet politikası yapan sağlık çalışanları dernek ve sağlık çalışanları  Doktorların şiddetin arkasında hasta ve hastaya yapılan şiddeti dahada körükleyecek.

Mağdur olan yine hasta ve hasta yakınları Olacak .

Hasta haklarının uygulanmadığı ülkemizde,  Adliyeler doktor ve sağlık çalışanları şiddet ve hakareti ile  organize olamayan mağdur hasta ve hasta yakınlarının hikayeleri ile dolu ve dahada mağdurlar bu yasa ile artacak .

Devletin her durumda , kendi sağlık çalışanı koruyan ve adliye koridorlarında mağdur olan hasta ve hasta yakınları  sesini duyuramıyor. aksine cezalandırılıyor..

mağdur hasta ve hasta yakınları işini gücünü bırakıp hastane köşelerinde mağduriyet adliye köşeleride devam ediyor.

Bu çark içinde pasivize ediliyor . Hakim ve Savcılık tarafından basında çıkan ve doktorların organize bir şekilde olmaları  yanlış  karalar verirken.

Devlet tarafından sağlık çalışanlarına verilen avukatlar vasıtası ile Hasta ve Hasta yakınları cezalara mağruz kalıyor…

Hasta ve hasya yakını sağlıkta  art niyetli sağlık çalışanları tarafında bu yasa ile esas duruş dönemi getiriyor.

yasanın içeriğinde masum hasta ve hasta yakınlarına art niyetli sağlık çalışanlarına dokunulmazlık getirir.

Bu yasa sağlıkta daha da artırıcı bir şekilde hasta ve hasta yakınına iftira , sorgusuz mağdur etme yasasıdır.. diyen halktan tepki var…

vatandaş bu yasa sağlık çalışanları  kadar şiddete maruz kalan hasta ve hasta yakının da bu kapsamda o  olmalıdır…. dedi…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

TRCep Urfa Haberleri