SIRA HİNDİSTAN’DAMI?

SIRA HİNDİSTAN’DAMI?

5 mayıs 2019 da vefat eden tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu’nun 2010 yılında  yayımladığı “Filistin dramının  düşündürdükleri” adlı kitabında  bugünlere ışık  tuttuğu satırlar  sosyal medyada gündeme geldi.

Mısıroğlu 10 yıl  önce kaleme aldığı kitabında “çin ve hindistan’ın 1 milyarlık nüfusları ile batının ekonomik hayatı için  ciddi bir tehlike oluşturduğunu ” belirttiği satırlarında yakın gelecekte amerikanın, çin  ve hindistan’ın nüfusunu azaltmak için mikrop harbi (savaşı) planı peşinde olduğunu ve bu plan ile çin nüfusunu 1 milyarın altına hindistan’ı ise 500 milyon’un altına düşürmeyi planladığını yazıyor.

Kitabın 160..163. Sayfalarında bugün yaşanan virüs salgının gerekçeleri ve bu salgın planının detayları  niteliğindeki analizler Mısıroğlu’nun haklılığını ortaya koyuyor.

Kitabın ilgili bölümlerinde  afganistan ‘ın bölgedeki  önemi anlatılırken çin ve hindistan’ın ekonomik dengeler açısından tehlike olarak kabul edilmesi ve bu kapsamda ” mikrop savaşı ” planı olarak belirtilen bölümlerde hindistan vurgusu öne çıkıyor. Mısıroğlu’na göre çin den sonra hindistan’ın da benzer bir duruma muhatap olacak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?