REFAH PARTSI’NDEN 23 HAZIRAN AÇIKLAMASI

REFAH PARTSI’NDEN 23 HAZIRAN AÇIKLAMASI

 

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmesi ile ilgili tartışmalar devam ederken, yeniakit.com.tr’ye konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Sekreteri Suat Pamukçu, karara herkesin saygı duymak zorunda olduğunu belirterek, “Şeriatın kestiği parmak acımaz” dedi.
Yeniden Refah Partisi Genel Sekreteri Suat Pamukçu, Yüksek Seçim Kurulu’nun kararının kesin karar olduğuna işaret ederek, “İstanbul seçiminin iptalini bahane ederek taşkınlık yapılmaya kalkılmasın.” dedi.

Aklı selim ve sağduyuya ihtiyaç var
YSK’nın seçimlerle ilgili son sözü söyleyen en üst yargı merci olduğunu dile getiren Pamukçu, “Atalarımızın bir tabiri vardır. Şeriatın kestiği parmak acımaz. Kararı beğenmeyenler olabilir ama kim olursa olsun yargının kararına saygı duymak zorunda. Her şeyin bir yolu ve usulü vardır. İtiraz mekanizmaları ve işleyen süreç bellidir. Bundan sonra yapılması gereken; sağduyu içinde YSK’nın kararının gerektirdiği yeni seçimin sağlıklı şekilde yürütülmesini sağlamaktır.” dedi.

İptal kararı bahane edilerek taşkınlık yapılmasın
Toplum olarak birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımızın olduğu bir dönemden geçildiğini ifade eden Pamukçu, şunları söyledi: “YSK’nın kararı bahane edilerek bir takım taşkınlıklara ve şiddet olaylarına tevessül edilmesin. Bu noktada siyasetçilere büyük görev düşüyor. Toplumu provoke edecek eylem ve söylemlerden kaçınılması gerekiyor. Sözü olan seçmeni ikna edip sözünü sandıkta söylesin. Millet ne karar verirse, milli irade kime yetki verirse kazanan o olacaktır. Samanlıkta kaybedilen iğnenin evde aranmayacağı gibi milletin sandıkta vereceği onay da sokakta aranmamalıdır.”

Kaynak: yeniakit.com.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?