“NORA (BİR Bebek Evi)” Adana Seyircisiyle Buluştu.

“NORA (BİR Bebek Evi)” Adana Seyircisiyle Buluştu.

Henrik Ibsen’in yazıp Ali Gökmen Altuğ’un yönettiği oyun, 15 Ekim 2018 tarihinde Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sahnesi’nde seyirciyle buluştu.

Oyunu; Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit, İBB Şehir Tiyatroları Müdürü Necip Sedat Çakır, İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni İsmail Dikilitaş ile yüzlerce sanatsever izledi.

5. Şehir Tiyatroları Buluşması’nın açılış konuşmalarını Adana B.B. Başkan Vekili Ramazan Akyürek ve Adana B.B. Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni İsmail Dikilitaş yaptı. Açılış konuşmalarının ardından İBB Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit ve İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur selamlama konuşması yaptı.

Şehir Tiyatroları Buluşması’nda Türkiye, Almanya, Kazakistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Sincan Uygur Özerk Cumhuriyeti, Gagavuzya Cumhuriyeti ve Azerbaycan’dan tiyatro grupları bir araya gelecek.

Nora (Bir Bebek Evi), 5. Şehir Tiyatroları Buluşması’nın 2. gününde, 16 Ekim 2018 tarihinde saat 19.00’da Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

NORA (BİR BEBEK EVİ)

Modernizmin tiyatrodaki kurucusu Henrik Ibsen doğumunun 190. yılında çağdaş insanın dramını anlatmaya devam ediyor. Maddi baskı altında rekabete sürüklenen bireylerin yıkımını ve yok olan değerleri ele alırken, insan onuru ve kişiliğinin eşsiz yanına vurgu yapıyor. Konusunu gerçek yaşamdan alan başyapıtında gerçek sevgi üzerine kurulmayan birlikteliğin ve birey olarak kadının varolamadığı bir yuvanın nereye savrulacağını gösteriyor. “Nora (Bir Bebek Evi)”, yazımının üzerinden yüz kırk yıl geçmiş olmasına rağmen bugün de tartışılmaya ve güncelliğini korumaya devam ediyor. Henrik Ibsen’in yazıp Ali Gökmen Altuğ’un yönettiği oyunda, Berna Adıgüzel, Cengiz Tangör, Hakan Arlı, Mert Tanık, Nurdan Gür, Reyhan Karasu,Yeşim Koçak rol alıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

TRCep Urfa Haberleri