MİLLETİN SIRTINDAN PARA KAZANMAK.

MİLLETİN SIRTINDAN PARA KAZANMAK.

 

Geçtiğimiz kurban bayramında istanbul büyükşehir belediyesi tarafından kurulan kurban kesim alanlarında yaşanan rezalet ile ortaya çıkan görüntülerde yeni bir boyut gün yüzüne cıktı.

İBB nin denetiminde olan kesim alanlarında kiralama yöntemi ile hiç bir iş yapmadan para kazananlar durumu adeta kendileri itiraf etti.

Kurban kesim rezaletinde beceriksizliği ile ön plana çıkan şirketlerden biri olan ve saadet partisi ne yakınlığı ile bilinen sadabat loj.eğitim A Ş yaptığı yazılı basın açıklaması ile durumu gözler önüne seriyor.

1) İSYÕN A.S : şirket İBB iştiraki olarak kurulmuş ve faaliyet gösteren bir kamu iştiraki. İSYÕN A.Ş kurban kesim alanlarını işletmek ve kontrol ve denetimini sağlamakla yükümlü.

2) SADABAT LOJISTIK A.Ş: Lojistik ,eğtim ve danışmanlık hizmetleri için kurulu özel bir işletme. Sadabat A.Ş kurban kesim alanlarını İSYÕN A.Ş den kiralıyor ve kurban kesim organizasyonu nu üstleniyor.

3)KURBAN KESİMİ: sadabat eğitim A.Ş kiraladığı kesim alanlarını sahislara kiralama yapıyor. Şahıslar ise kasap ve görevli personeller ile kesim işini gerçekleştiriyor.

Kurban kesim ücretleri 1250 ila 1700 tl aralığında.
Yanı ödediğiniz ücretin en az yarışı hiç bir işe elini sürmeyen ,sadace ihale alıp kesim alanını 3. Şahıslara kiralayan SADABAT A.Ş nin cebine giriyor.
Ödenen ücretin diğer bir kısmı da yukarıda 3.şahıs olarak adlandırdığımız kişilerin cebine giriyor.
Kısacası vatandaşın ibadet için kestiği kurban üzerinden birileri keseyi dolduruyor.

(MERDİ KIPTİ SECAATİNİ ARZ EDERKEN SECAATİNİ SÖYLERMİŞ) Sözüne örnek bir duyuru

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?