KORONA KORKUSUNDAN SONRA, GASP KORKUSU SARDI..

KORONA KORKUSUNDAN SONRA, GASP KORKUSU SARDI..

YENİ ÇAMLICA MAHALLESİNDE GÜVENLİK ZAFİYETİ. HALK; GASP EDİLMEKTEN KORKUYOR..

Ataşehir-Yeni  Çamlıca Mahallesinde olaylar bitmek bilmiyor . Halk tedirgin, Marketlere ya giderken yada yolda mahalle sakinleri  gasba uğruyor ,yaralanıyor . Olaylar yatışmıyor , kimse korkudan şikayetçi olamıyor. Plakasız araçlar  ve motorlarla kimliği belirsizi kişiler mahalleye kan kusturuyor. Tabi;  güvenlik güçleri en son geliyor . Suçlular  yakalanamıyor yada yakalanmak istenmiyor. Artık buna bir çare  bulunmasını isteyen […]

Ataşehir-Yeni  Çamlıca Mahallesinde olaylar bitmek bilmiyor .

Halk tedirgin, Marketlere ya giderken yada yolda mahalle sakinleri  gasba uğruyor ,yaralanıyor .

Olaylar yatışmıyor , kimse korkudan şikayetçi olamıyor.

Plakasız araçlar  ve motorlarla kimliği belirsizi kişiler mahalleye kan kusturuyor.

Tabi;  güvenlik güçleri en son geliyor .

Suçlular  yakalanamıyor yada yakalanmak istenmiyor.

Artık buna bir çare  bulunmasını isteyen mahalle sakinlerin; İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’dan Sert tedbirlerle , artık bu sıkıntının çözümünü istiyor..

Halk Tedirgin…

HIRSIZLIKLARIN -GASPLARIN VE UYUŞTURUCU İÇENLER YÜZÜDEN HALK TEDİRGİN

ESNAF KEPENK KAPATMA PEŞİNDE .

Yine pazar sokağında bir Esnafın marketine   uyuşturcu mübdezelleri  esnafa saldırıda bulunarak  Esnafın dükkanı yakmakla tehdit ettiler .

Mustafa  D. adlı kişi  ”Korkuyorum marketi kapatmak zorundayım  . Dükkanını yakacağız  ,ailene zarar vereceğiz diyerek tehdit ediyorlar  . En son olayda Polis geldi fakat hiç bir şey yapamadı . suçlular kanunları bizden daha iyi biliyor. Yatar  çıkarım diyorlar.

Olan bizlere oluyor,  çoluğumuz -çocuğumuz tehlikede , Kanunlar suçlunun  hakkını kısıtlamalı bir daha suç işlemeye pişman olmalı.

Mahalle olarak korkudan birlik olamıyoruz .

Bana dokunmayan yılan hikayesi ama bir gün  bana dokunduğu gibi sana da  , kızına da , oğluna da dokunacak . Artık Devletin elini ,burada suçluların yakasıda görmek  istiyoruz .”dedi.

Halk korona’dan sonra Gasp edilmekten Korkuyor.  

Korona’dan dolayı Aç kalan uyuşturucu satıcı ve içicileri;  suç örgütü olarak halka korku ile gasp ediyor ..

Bunu yaşayan Gazetemizin imtiyaz sahibi Nejmettin yıldırım’a  Yeni Çamlıca Mh, Dursunbey Cd.  Kaymakçılar marketten alış veriş yaparken  vahim olayla karşı karşıya kaldı.

Nejmettin yıldırım 04/04/2020 saat 16:00 sularında   eşi  birlikte  alış veriş yaparken kimliği belirsiz kişi tarafından para istediğini söyledi.  Ancak bu kişinin uyuşturucu içtiğini anlayınca   alışverişine devam ederken ‘’ senin ölüm zamanın geldi ‘’ diyerek  arkadan bıçak ile saldırırken , etraftakilerin araya girdi .

Ancak polis arayın derken ; kişi olay yerinden kaçarken tehditler savurdu.

 

Nejmettin  Yıldırım şöyle dedi ” burası  daha önceden sıkıntılı bir yerdi.Önceden uyuşturucu ile ilgili mahallede   halkımız  katkıları ile bir çalışma yapıldı.

Ancak hala devam ediyor  buraya özellikle polis istasyonu kurulmalı Acarlar polis karakollunun Yeni Çamlıca mahallesine  getirilerek suç ve suçluya göz açtırılmamalı ,bir ara çok iyi idi .

Şimdi daha da kötü halk artık sokağa çıkmaktan korkuyor .Çocuklarını sokağa çıkaramıyor , Çocuklarını okula giderken veliler tedirgin .

Tabi şu an koronadan dolayı okullar tatil bu içiciler ve satıcılar aç ve gasp etmek için bahane arıyorlar .

İlerde güvenlik dahada kötü şeylerle karşılacağız bu mahallede acil çözüm alınmalı.

Birilerinin canı yanmadan ” dedi..

GEÇTİĞİMİZ SENELERDE  SIKI BİR GÜVENLİK VARDI.

Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ; Ataşehir /Yeni Çamlıcada   Güvenlik güçlerine talimatla göz açtırmadı.

Yine bunu yapmalılar .Bir an öncede imar sorunu çözülerek buranın normalleşmesi sağlanmalı.

Yeni Çamlıca Mahalesinde  Güvenlik açısından bir rehavet var. bekçilerimiz var ama etkisiz …

Güvenlik Güçlerimizi seviyoruz.

Onları Mahallemizde görmekte  mutlu oluyoruz. kendimizi güvende hissediyoruz.

Ancak Yeni Çamlıca ve Ferhatpaşa mahallesindeki suç oranlarında da Güvenlik güçlerimizde Şikayetçi.

”Suçluya gerekli müdehaleyi yapamamamız da elimizi kolumuz  bağlı” demesi  ”  Biz alıyoruz savcı arka kapıdan bırakıkıyor bıktık demesi ”  Ne  vahim  ve  Acı ..

Mahalleden gelen ses kulak verin diyen bir vatandaş ;

Birilerinin canı yanmadan  çözüm sunulmalı ya rehabilite edilmeyenler suçlular özellikle gasp ve tecavüz suçluları idam ise  doğu tarafında bir taş ocağı hapishanesi Cezalandırılmalı ki  bir daha bu oranlar artmasın  yada halkın bu durumda nefis müdafaa ile karşılığını vermelidir. Burada bir  mala gasp kadar Cana kast vardır .

Yetkili kurumlardan  Acil çözümler  Bekliyoruz.

       Burada oturan vatandaşların iddiasına göre  küçük Bakkal köy ve Fikirtepe’den Suç örgütlerinin  gelmesi ile birlikte suç oranları daha da arttığını .

Buraya özellikle halkın tapu malını alarak bıktırma politikası ile imarın yapılmayarak bu gibi kişilerin yerleştirildiği ,  Yeni çamlıca mahallesin de aracı şirket ve şahsılarla üst düzey belediye ve siyaset mensuplarının yer satın alarak beklemede oldukları iddialar  arasında

Korona Belası  Gasp ve suç oranlarını Dahada artıracağı gözüküyor ki;

Bir An Önce   Güvenlik güçleri ve  caydırıcı kanunlarla  Acil Bir müdehale Ya da halkın Nefsi müdafaasını yapacak kanunlar  çıkarılmalı. Yoksa yarın sokakta kimse yürüyemeyecek gibi..

Ataşehir/Yeni Çamlıca Mahallesi Halkı Devletinden Acil müdehale ve Çözüm bekliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?