KARAMOLLAOĞLU’NDAN GARİP ÇIKIŞ

KARAMOLLAOĞLU’NDAN GARİP ÇIKIŞ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Hangi akıllının başına Çamlıca Tepesi’ne 60 bin kişilik cami yapmak gelir ya?” dedi.

31 Mart yerel seçimlerini büyük umutlarla giren ancak sadece 9 ilçe ve 7 belde kazanabilen Saadet Partisi ; yapımına 2013 yılında başlanan ve yakın zamanda ibadete açılan Çamlıca Camii’ni eleştirdi.

Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, “Hangi akıllının başına Çamlıca Tepesi’ne 60 bin kişilik cami yapmak gelir ya? Bir kere doldursunlar ellerini öperim.” dedi.

60 bin kişinin camiye ulaşmasının zor olduğunu öne süren Karamollaoğlu, “İçeriye giren dışarıya nasıl çıkacak? Günün en az 7-8 saatini vermesi lazım ki, orası dolsun. Bunu bile idrak etmeden, dışarıdan bakıldığı zaman ‘Şu ihtişama bak ya, nereden nereye geldik Türkiye olarak’ derseniz, işte hapı yuttuğumuzun resmidir bu. Bu Türkiye’nin ne kadar perişan halde olduğunu gösterir, ne kadar geliştiğini kalkındığını göstermez. Bakış açısı bu.” diye konuştu.

Karamollaoğlu’nun bu çıkışı   Selimiye ,Süleymaniye ,Sultanahmet gibi sembol camiilerin’de yapılış amacını anlayamadığını düşündürdü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?