İnce’den Kılıçdaroğlu’na: Yenildiysen geri çekileceksin

İnce’den Kılıçdaroğlu’na: Yenildiysen geri çekileceksin

CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Yenildiğini kabul edemeyen yenemez, yenildiysen geri çekileceksin, hazırlıklarını yapacaksın, bahane üretmeyeceksin.” dedi.

CHP’de 24 Haziran hezimeti sonrası başlayan gerilim tırmanıyor.

Önceki gün CHP Lideri Kemal Kıloıçdaroğlu ile Muharrem İnce arasında yapılan görüşme sonrası patlak veren kriz büyüyor.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce arasında başlayan ‘koltuk’ kavgasında İnce’den yeni açıklama geldi. İnce, Kılıçdaroğlu’nun tarihi hezimetlerini vurgulayarak “Yenildiğini kabul edemeyen yenemez, yenildiysen geri çekileceksin, hazırlıklarını yapacaksın, bahane üretmeyeceksin.” dedi.
NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce akşam yemeğinde bir araya gelmiş, görüşmenin ardından İnce, Kılıçdaroğlu’na onursal başkanlık teklif ettiğini kendisinin genel başkan olabileceğini söylediğini açıklamıştı. Bu açıklamaya Kılıçdaroğlu’ndan yanıt gecikmemiş, CHP lideri, gizli kalması gereken bir görüşmenin kamuoyuyla paylaşılmasını doğru bulmadığını belirten ifadeler kullanmış ve açıklamayı ‘siyasi nezaketsizlik’ olarak değerlendirmişti. İnce de bu sözlere ‘Gizli ajandam yok” yanıtını vermişti.

kaynak:ahaber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

TRCep Urfa Haberleri