Halk Cumhur Reise Sordu. Sağlık Personellerine şiddet Terör ise; Sağlık personeli Doktorun , Hasta ve Hasta Yakınlarına Yaptıkları Nedir?

Halk Cumhur Reise Sordu. Sağlık Personellerine şiddet Terör ise; Sağlık personeli Doktorun , Hasta ve Hasta Yakınlarına Yaptıkları Nedir?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 14 Mart Tıp Bayramı programında konuşan Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan sözleri  vatadaş tarafıdan şaşkınlıkla karşıladı.

Cumhurbaşkanı tarafından ” bizi en çok üzen hususlardan biride sağlık camiamıza yönelik şiddet ve saldırı haberleridir .Hiçbir acı ve hiçbir mazeret insanlara hizmet vermek için çalışan doktorlara, sağlık teknisyenine ,hemşireye ve diğer sağlık personeline sözlü tacizde bulunulması ve hele hele fiziki saldırı yapılmasını haklı göstermez. Size kalkan elleri affetmek mümkün değil, Bunların teröristten farkı yoktur, Bizim için teröristlerin konumu ney ise bunların da konumu budur.”  dedi.
Vatandaş ise  cumhurbaşkanına Cevap  olarak ,  her kime olursa olsun .Şiddeti  asla kabul etmiyoruz.

Şiddet vatandaş tarafından tek taraflı  yapılmıyor  basında çok fazla çıkması algıda seçicilik oluyor , Doktor ve Sağlık personeli tarafından

” sağlık personeline Şiddet suçtur ” kanunları arkasına saklanarak , nasılsa kanunlar bizden yana diyerek , Doktor ve Sağlık Personelleri tarafından da  ŞİDDET  sözlü ve fiziki olarak  yapılıyor bu ne basına yansıyor neden yetkili mercilerde dikkate alınıyor.

Hasta ve Hasta yakını başını belaya sokmama adına ya sineye çekiyor. Ya da Şikayetler yetkili mercilerce  etkisiz hale getiriliyor….

Halkın yumuşak karnı olan Sağlıkta ,   Devlet Hastanelerinde Doktor ve sağlık Personellerinin de   hastaya uygunsuz davranmasını , rencide edici sözlerin söylenmesini görmezlikten gelen Cumhurbaşkanına danışman veya sağlık bakanlığınca yanlış bilgi verilmiştir , diyen vatandaş hüsnü zan etti.

  Sağlık personelinin hastaya hoş olmayan hakaret   ve şiddet sergilemeyen doktor ve sağlık çalışanı istiyoruz.

Devlet hastanelerine gitmeye korkuyoruz , ne ile karşı karşı kalacağımız bilmiyoruz sağlık çalışanları denetlemeleri yeterli değil şikayetler önemsenmiyor. doktor ve sağlık çalışanının  yaptığı  uslup, hakaret ve şiddetinde  isimler verilmiyor ,Aksine yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali hasta suçlu oluyor…..

Ancak bunlar görmezlikten geliniyor.Sağlık personelleri . ve doktorlara insan psikolojisi ve davranış eğitimleri verilmeli dedi. ”günde 80 hastaya bakıyoruz ” kelimesinin arkasında hasta ve hasta yakınına uslup ve şiddet uygulanıyor basında bu çıkmıyor 

 Doktor ve sağlık personeli ,hasta ve hasta yakınlarına karşı , anlık  yanlışlarında organize hareket ediyor. Özellikle bakarsanız doktorlar Sosyal medyalarında Doktora Şiddet haberleri yaparak kulis oluşturarak hastaneye her gelen hasta ve hasta yakınını şiddet eğilimli psikoloji ile suç işlemiyor mu?

Hele Hele  Bazı doktorların ve Sağlık Çalışanlarının ideolojik görüşleriden dolayı,   hipokrat yemini  ana temeline aykırı davranarak.

Hastaya Din,dil ,ırk , zengin, fakir sınıflarına  ayırarak davranması çok vahimdir.

Halktan gelen şikayetler , doktor ve sağlık çalışanlarının davranış ,uslup ve şiddetleri alo  184 hiçbir şeklide karşılık bulmuyor, aksine sağlık peronelinin yapmış olduğu asılsız şikayetler ise vatandaşları mağdur ediyor.

Alo 184   giden  sağlık personeli hakkındaki  Şikayetlerin  yine  kendi meslektaşı doktor tarafında kapatılıyor. Halktan gelen şikayetler sisteme eritiliyor diyen şikayetçi Hasta ve hasta yakınları hastaya yapılan şiddet ve uslup hataları halı altına süpürülmektedir. Doktora yapılana şiddet  terör ile nitelendirilirken , Hasta ve hasta yakına yapılan sözlü ve fiziki şiddet nedir diye soruyor vatandaş.

Doktor ve Sağlık Çalışanına yapılan şiddet Terör ise,  Sayın Cumhurbaşkanım;

15 temmuzda yaralananlara hastaya müdahale etmeyen doktorlar sizin gözünüzde kimdir?

” Bir gün polis ameliyat için gelirse , ben ne yapacağımı çok iyi biliyorum. Siz insan değilsiniz ” diyen doktor sizin gözünüzde kimdir?

Tabibler birliğinide açıklama yapan doktorların” savaş bir halk sağlığı sorunu diyen” doktorlar sizin gözünüzde kimdir?

hasta ve hasta yakınlarına sözlü ve fiziki olarak şiddet uygulayan doktor ve sağlık personeli sizin gözünüzde kimdir ?

U N U T M A Y I N ! 

İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” sözü bizlere değil yöneticilere ve makamlarda bulunanlara söylenmedi mi .

”BİZ SİZE EFENDİ DEĞİL ! HİZMETKAR OLMAYA GELDİK.” sözlerini unuttuk mu? 

Sayın Cumhurbaşkanım  ,  657  tabi olan doktor ve sağlık çalışanının yaptığı hataları görmezlikten gelmemeliyiz  , hasta ve Hasta yakını Terörist yaparak sorunlar çözülmez ..

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

TRCep Urfa Haberleri