Ev Sahibi Geri Döndü…

Ev Sahibi Geri Döndü…

Yeniden Refah Partisi’ni kuran, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan‘ın şikayeti üzerine Saadet Partisi genel merkez binasına yönelik haciz işlemi başlatıldı.

Türkiye’nin eski başbakanlarından Necmettin Erbakan’ın oğlu, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, babasının eski lideri olduğu Saadet Partisi’ne, Genel Merkez binasının kirasının ödenmemesi nedeniyle haciz işlemi başlatmıştı.

Haciz işlemleri kapsamında bu sabah saatlerinde icra memurları Saadet Partisi binasına geldi. Saadet Partisi Genel Merkez binası polis memurları eşliğinde boşaltılmaya başlandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, daha önce yaptığı açıklamada parti genel merkezi için bina aradıklarına işaret ederek, “Bina var epeyce. Binaların özellikleri bize tam uymuyor. Bazıları çok büyük, bazıları biraz küçük. Bazılarının yapısı bir genel merkez için uygun değil.  ‘Gerekirse biz yeni bir bina yapalım, inşa edelim sıfırdan’ diyorlar. O da olabilir. Geçici olarak birkaç yıllığına bir binaya taşınırız.” ifadelerini kullanmıştı.

Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 15. Hukuk Dairesi’nce verilen tahliye kararı Yargıtay tarafından onanmış ve genel merkez binasının tahliyesi Kasım 2018’de kesinleşmişti.

Daha önce verilen tahliye kararına  süre uzatılımasına rağmen  uymayan Saadet Partisi’nin  icra işleminin  polis kontrolünde  yapılacak aşamaya kadar getirmesinin sebebi anlaşılamazken ;Yeniden Refah Partisi av. Mehmet ENER imzası ile yaptığı basın açıklamasında ”bugün gereçkleştirilen zorunlu ve tamamiyle hukuki tahliye işlemine gösterilen tepkiler malesef bir siyasi algı oyunudur” diyerek tepki gösterdi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. – Saadet Partisi Genel Merkez binası, Refah Partisi zamanında bir hayırseverin arsayı bağışlaması neticesinde gerek yurtiçi gerekse de yurtdışından yüzlerce teşkilat mensubumuzun bağışlarıyla bizzat Erbakan Hocamız tarafından yaptırılmıştır.

  – Bina resmiyette ETAŞ AŞ.’ne ait bir taşınmaz gayrimenkul durumundadır. Yine resmiyette ETAŞ AŞ. bu binayı Saadet Partisi Genel Merkezi’ne kiraya vermiş durumdadır.

  – ETAŞ A.Ş.’nin hisselerinin büyük çoğunluğu (güvenilir insanlar olması düşüncesiyle) Fatih Erbakan ve damat Mehmet Altınöz adına kayıt edilmiştir.

  – Erbakan Hocamız hayatta iken Saadet Partisi Genel Merkezi (zaten teşkilata ait olan bu bina için) ETAŞ A.Ş.’ne kira ödemesi yapmıyordu.

  – Hocamızın vefatından sonra Fatih Erbakan ve damat Mehmet Altınöz, Saadet Partisi Genel Merkezi’nden bu binayı kullandıkları için kira bedeli talep ettiler. Genel Merkezimiz teşkilata ait olan bir bina için kira ödemeyi reddettiğinden dolayı, ETAŞ AŞ. ortakları Fatih Erbakan ve Mehmet Altınöz resmiyette kiracı durumda olan Saadet Partisi Genel Merkezi’ni (6 yıldan beri kira ödemediği gerekçesiyle) dava açtılar.

  – Dava neticesinde Saadet Partisi Genel Merkezi yaklaşık 500 bin TL tutarında bir meblağı (takriben 100 bin TL’si gecikme faizi) ETAŞ AŞ.’ne ödedi.

  – Şimdi icra yoluyla Saadet Partisi’ni “bu bina bizim” diyerek tahliye işlemi başlattılar. Yaptıkları yasal olabilir ama kesinlikle helal değildir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?