ENSAR VAKFI ATAŞEHİR ŞUBE BAŞKANI MİKAİL BEKTAŞ ENSAR OLACAĞIZ VE SORUMLUYUZ DEDİ..

ENSAR VAKFI ATAŞEHİR ŞUBE BAŞKANI MİKAİL BEKTAŞ ENSAR OLACAĞIZ VE SORUMLUYUZ DEDİ..

 

Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi Başkanı Mikail Bektaş ve ekibi ”Gönül Sohbetleri” programı kapsamında basın mensupları ile bir araya geldi.
Başkan Mikail Bektaş”Vakfımızın ve şubemize en büyük gelir kaynağı bağışlar ve yardımlardı İBB ‘nin vakfımza nakit yardımı söz konusu asla değildir” dedi.
Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi Başkanı Mikail Bektaş yaptığı açıklamada ” Ensar Vakfı Ataşehir şubesini 2014 yılında kurdu.
iki yıl sonra İnönü Mahallesinde Erkek Öğrenci yurdu açtık.

Yurdumuzun 81 ilinden  gelen 100 kardeşimiz bize emanet olarak kalıyor.

Öğrenci kardeşlerimize Futbol, Valeybol ve Masa Tenisi organizasyonları yaptığı gibi Önümüzdeki dönemde bir Gençlik merkezi projemiz var.
Bu projede gençlerin ücretsiz yararlanabilecekleri Spor salonu, Kitap, Dersahene ve Cafe yararlanabilecekleri bölümler olacak. Ayrıca 250 kişilik yeni yurt çalışmamız var, inşallah seneye bu yurdu öğrencilerimize kazandıracağız.
Okularda öğrencilere temel dersler yanında insanlığıda öğretmek zorundayız. Bu ülkenin buna ihtiyacı var. Ataşehir’de geçtiğimiz haftalarda 41 okulumuza 41 Spor malzemesi temini yaptık ve onlara verdik.

100 kardeşimize Bisiklet verdik. Spor Kulüplerine yönelik Spor malzemesi yardımı yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

2016 – 2017 eğitim öğretim yıllında Nebe Nas ”Kur’an’ı Anlamaya Doğru” programı yaptık.

Bu program kapsamında 6700 kardeşimize bu kitapları ücretsiz ulaştırdık. Burslar konusunda kesinlikle ayrım yapmıyoruz. İBB vakfımıza nakit yardımı söz konusu değildir. Hizmet binası kirası, Kültür yayınları, Broşür baskı gibi lojistik destekler aldık.

Şu an Ataşehirde hayırsever vatandaşların bağışları ile ayakta duruyoruz. Vakfımızın ve şubesizin en büyük gelir kaynağı bağışlar ve yardımlardır.

Giysi yardımları, Kurban bağışları, nakdi yardımları yanı sıra gıda yardımları gönüllü bağışçıları ve hayırsever tarafından vakfımıza ve şubemize ulaştırmaktadır.

Şubemiz çalışmaları bu şekilde yürütmektedir” dedi.

kaynak :ataşehir.tv

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?