Edirne’de Doktorun Ağır Tahrikle ; Babanız Ölsün Diyen, Kardeşlerin Kamera Kayıtları Ortaya Çıktı.

Edirne’de Doktorun Ağır Tahrikle ; Babanız Ölsün Diyen, Kardeşlerin Kamera Kayıtları Ortaya Çıktı.

İki kız kardeşin, saldırı anları hastanenin güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı. Yeni ortaya çıkan görüntülerde ”75 yaşında babanız Ölsün diyen ” doktor Tuba Çıkmaz ile bir süre  konuşan iki kardeşin daha sonra doktorun kışkırtmaları sonucu saldırdığı ve saçından tutarak yerde sürükledikleri görüldü.

 

Edirne’de, Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi’nde tedavi gören babalarının yaşamını yitirmesinin ardından Uzm. Dr. Tuba Çıkmaz’a saldırdığı iddiasıyla tutuklu yargılanan iki kadın ve doktorları tehdit ettiği öne sürülen 2 kardeşi ilk duruşmada serbest bırakıldı. İki kadının Ağır Tahrik sonucu ,doktora saldırdığı olaya ilişkin hastanenin güvenlik kamerası görüntüleri de ortaya çıktı.

Edirne Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi’nde tedavi gören babalarının geçen Şubat ayında hayatını kaybetmesinin ardından 37 yaşındaki S.Ü. ile kardeşi 20 yaşındaki Z.Ü., göğüs hastalıkları bölümünde görevli Uzm. Dr. Tuba Çıkmaz’a saldırarak yaraladı. İki kız kardeşin, saldırı anları hastanenin güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı. Yeni ortaya çıkan görüntülerde doktor Tuba Çıkmaz ile bir süre konuşan iki kardeşin daha sonra saldırdığı ve saçından tutarak yerde sürükledikleri görüldü.

 

“BİZE ‘BABANIZ 75 YAŞINDA ÖLSÜN’ DEMİŞTİR”

Olayın ardından aynı kız kardeşler S.Ü. ve Z.Ü. aileden E.Ü. ve A.Ü. isimli erkek şüpheliler hastanede doktorları ve başhekimi tehdit ettikleri gerekçesiyle tutuklanırken, kaçan kız kardeşler de saklandıkları evde yakalanarak tutuklandı. Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı 4’ü tutuklu 5 sanık hakkında 5’nci Asliye Ceza Mahkemesi’ne ‘kasten yaralama, tehdit, görevini yaptırmamak’ suçlarından dava açtı. Davanın ilk duruşmasına tutuklu sanıklar S.Ü., Z.Ü., erkek sanıklar E.Ü., A.Ü. ve tutuksuz yargılanan F.K. katıldı. Yaralandıktan sonra 3 ay rapor verilen doktor Tuba Çıkmaz ise duruşmaya katılmadı. Duruşmada ayrıca Tuba Çıkmaz´ın avukatı ve diğer doktorları temsilen Sağlık Bakanlığı avukatı yer aldı.

Tutuklu sanıklardan Z.Ü. doktor Tuba Çıkmaz’ın kendilerine babalarının 75 yaşında olduğunu ve ilgilenmediğini söylediğini öne sürerek, “Biz doktor hanıma babamın durumunu sorduk. Doktor hanım ‘Babanız 75 yaşında onunla ilgilenmiyorum, ölsün’ dedi. Biz de ’75 yaşında da olsa o da can. Neden ilgilenmiyorsunuz? Yemin etmediniz mi?’ dedik. Yine ilgilenmeyeceğini söyleyince biz zaten çok üzgündük ve o sinirle olay yaşandı. Pişmanım. Böyle olsun istemezdik. Doktor hanım yoğun bakım önünde ablamla ağladığımızı görmesine rağmen bize ‘Babanız 75 yaşında ölsün’ demiştir. Bu söylemin çok yanlış olduğunu düşünüyorum” dedi. Tutuklu erkek sanık E.Ü. kimseyi tehdit etmediklerini belirterek, “Kardeşim Cumhurbaşkanımıza kadar gidip, şikayet edeceğini söyledi. Polis memurlarına karşı herhangi bir müdahalemiz olmadı. Suçlamaları kabul etmiyorum” diye konuştu.

Mahkeme, savunmaların ardından 4 tutuklu sanığın, yurtdışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

 1. Şiddete hayır Şiddete hayır da, Hastane personelini doktorlar içinde öyle ahlaksız, seviyesiz bir grup var ki, sanırsın mafya.. hayır da, Hastaya şiddete neden sağlık bakanlığı hemen gart alıyor

 2. artık yeter sağlık bakanlığı sesimizi duymuyor içerde sağlık personelleri çeteleşmiş bir birlerini koruyor gidin bakın adalet sarayları hep hasta yakınları mağdur cezalar yağıyor
  artık bu hükemete oy yok yeterrrrrr bu ne ya devlet doktorları bazıları hakret ediyor biz susuyoruz ne bu sonra manyak mı hasta da şiddet uygulayacak doktorlar hatalı

  • eve sağlık personellerinin birbirlerini nasıl koruduklarını çok yakından gördüm uydurmalar vs
   her şeye tek taraflı bakılıyor sadece hasta hatalı ve kusurlu gibi gösteriliyor

 3. geçenlerde cumhurbaşkanı sağlık personellerini şiddet terör diyordu doktor ne yapıyor tahrik ederek artık 2019 oy vermiyecek eğtim ve sağlığı mahvettiler ben özele gidiyorum doktor ayakta karşılıyor, devlete her ya sigortam yatıyor 800-850 köpek muamlesi görüyorum paramla hakaret ediliyor aşağılanıyorum şikayet ediyoruz 184 ses yok ne ses tık yok standart sözleri doktorlarımı ırk,din ayrımı yapmkasınız görevlerini yapıyorlar sözleri evet Hakaret ederek dimi ? sonra Doktora şiddet hadi oradan hadi oradan cumhurbaşkanıda şımartı bunlar halka kan kusturyorlar ..

  • Benzer olayları ben de yaşadım. Bozuk sağlık sistemi ve garip uygulamalar ve davranışlar vb nedeniyle ruh ve beden sağlığımı bozdular Onu da sadece benim üzerime atıp beni suçlarlar inanılmaz bir kaos var

 4. Hastaya ”Babanız ölsün” sözünün hiç bir şekilde etik olmadığını düşünüyorum. Bunun bu şekilde cüme kurmanın ve bu kelimelerin hiç bir açıklaması olamaz. Empatiden yoksunluk gibi bir durum. Sağlıkçıların görevi hasta kurtarmak değil midir? Yaşatmaktır, öldürmek değil.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?