Cumhurbaşkanı Erdoğan: Millet 15 Temmuz gibi Afrin’e yürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Millet 15 Temmuz gibi Afrin’e yürüyor.

Haberler Gündem Haberleri Cumhurbaşkanı Erdoğan: Millet 15 Temmuz gibi Afrin’e yürüyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Millet 15 Temmuz gibi Afrin’e yürüyor
GÜNDEM

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: MİLLET 15 TEMMUZ GİBİ AFRİN’E YÜRÜYOR
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kocaeli Gençlik Kolları İl Kongresi’nde konuştu. Erdoğan, “Bu Afrin operasyonu var ya, işte bak millet aynen 15 Temmuz gibi şimdi de Afrin’e yürüyor.” dedi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ayrıntıları…
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle;

“15 TEMMUZ’DA SİLAH ZORUYLA DENEDİLER”

2019 Türkiye için çok önemli 2023’ün işaretidir. Daha önce farklı yol ve yöntemler deneyip başaramadıklarını 15 Temmuz’da silah zoruyla başarmaya çalıştılar.

“MİLLET 15 TEMMUZ GİBİ AFRİN’E YÜRÜYOR”

Millet 15 Temmuz gibi de Afrin’e yürüyor. Gitim gördüm. Askerlerimizi generallimizi gördüm. Allah’a hamlettim. Bu sabah itibariyle 394 terörist etkisiz hale getirildi. 20 şehidimiz var. ÖSE ve Mehmetçik olmak üzere. İdlip’e de yürüyeceğiz Allah’ın izniyle.

“BEDELİNİ ÖDEYECEKLER”

Bu vatana ihanet edenler bedelini ödeyecekler. Terör örgütleri PKK,PYD, FETÖ ve DEAŞ bedelini ödeyecekler.

CUMHURBAŞKANI’NDAN GENÇLERE DAVET

Gençler bakınız Türkiye’de partimizin kuruluşundan önce seçilme yaşı 30’du. 30’u 18’e biz indirdik. Niye? Seçme yaşı 18’de seçilme neden olmasın. Bir çağı kapatıp açan Fatih Sultan Mehmet değil mi? Bizde onun torunları olarak bu adımı attık.

Tüm gençlerimizi AK Parti’de siyaset yapmaya davet ediyorum. seçme ve seçilme yaşını yasal hale getiren hangi parti oldu.? Niz olduk.

Erdoğan’ın açıklamalarını izlemek için TIKLAYIN

“KOMUTANA SORDUM NE DURUMDASINIZ DİYE…”

“(AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları üyelerinin ‘Reis bizi Afrin’e götür’ tezahüratları üzerine) Afrin’in kenar kıyılarına ben gittim. Komutana sordum, ‘Ne durumdayız, ihtiyaç var mı?’ ‘Şimdilik henüz yok’ dediler. Olduğu anda beraber gideceğiz.”

“BIÇAK KEMİĞE DAYANMIŞTIR”

Türkiye tarihinin her döneminde kendi sınırlarını çok ötesinde sorumluluklar üstlenmiş bir ülkedir. Suriye sınırımız boyunca yaşanan tacizler, vatandaşın can ve mal güvenliğine yönelen tehditler karşısında daha sabretme durumumuz kalmamıştır. Çünkü bıçak kemiğe dayanmıştır. 12 bin kilometre uzaklıktan buraya gelenlere ne demeli? Afrika’nın en ücra köşelerinde insanların yaralarını sarmanın, dertlerine derman olmanın çabası içindeki bir Türkiye, öz kardeşlerinin feryatlarına nasıl kulaklarını tıkayabilir. Terör örgütleri dünyanın başka yerinde eylem yapınca her türlü müdahaleyi, her türlü kınamayı, her türlü tepkiyi hak ediyor da iş Suriye’ye gelince mi dokunulmazlık kazanıyorlar?

“BİZ KENDİ AHLAKIMIZDAN VAZ MI GEÇECEĞİZ?”

İnsanlık vicdanı, Suriye’de katledilen çoğu çocuk ve kadın 1 milyon insanın karşısında nasır tuttu. Biz kendi ahlakımızdan vaz mı geçeceğiz? Asla böyle yanlış bir yola düşmedik, düşmeyeceğiz. Amerikalı, Avrupalı, Çinli için, diğer ülkeler için Suriye, Irak, Kuzey Afrika coğrafyaları ve buralarda izledikleri politikalar, günlük çıkarları bakımından elverişli gördükleri taktik bir araç olabilir ama bizim için bu coğrafyanın Karadeniz’den, Ege’den, Akdeniz’den, İç Anadolu’dan, diğer bölgelerimizden bir farkı yoktur.

“BU BEDELİ ÖDEMEKTEN ASLA ÇEKİNMEYECEĞİZ”

Biz koskoca bir coğrafyanın, adeta sınırsız bir coğrafyanın umudu olan Türkiye’yiz. Çünkü biz arkasında yüz milyonlarca kardeşinin duası olan Türk milletiyiz. Varsa bu onurlu duruşun bir bedeli, onu ödemeye de hazırız. Nitekim tarih boyunca olduğu gibi dün çukur eylemlerinde, 15 Temmuz’da, Fırat Kalkanı’nda, bugün Zeytin Dalı Operasyonu’nda, yarın da neresi gerekiyorsa orada bu bedeli ödemekten asla çekinmeyeceğiz.

Rabbimiz, ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler ancak bilemezsiniz’ buyuruyor. İşte bu müjdeye ulaşırcasına, bu müjdeye kavuşurcasına benim Mehmedim, Mehmetçik’im Afrin’e yürüyor, İdlib’e yürüyecek Allah’ın izniyle.

.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

TRCep Urfa Haberleri