Çiğli Bölge Eğitim Hastanesin’de Skandal Görüntüler, Hasta Yakınına Tehdit; Beni Çekme Dava açarım.

Çiğli Bölge Eğitim Hastanesin’de Skandal Görüntüler, Hasta Yakınına Tehdit; Beni Çekme Dava açarım.

Duyarlı bir Hasta  tarafından çekilen yoğun bakımdaki bir hastanın sedyeden düşürülerek yaralanması görüntülerini ortaya  çıkardı . Son yıllarda sağlık Personellerinin çalışma şartları tartışılır, Ancak yapılan bu hata affedilecek gibi değil ,Son zamanda  sağlık personelleri ve doktor şiddeti olarak hasta ve hasta yakınlarının üzerine çok gidilmeye başlandı basın buna alet olmaya başladı denebilir.

Ancak  Hastane kapıları arkasında neler oluyor hasta ve hasta yakınları nasıl  şiddette ve tehditte ve baskıya maruz kalıyor . kamera kayıtlarının yetersiz olduğunu ve teknolojinin artığı bir çağda kamera ses kayıtlarının olmamasıda çok acı .

sağlık personelleri neden  hasta ve hasta yakınlarına  davranışları bozuldu.

Sağlık personeli doktorlar hastaya nasıl bir uslup ve davranışta ,

son zamanda  doktorlar neden hasta ve hasta  yakınlarına karşı agresif

konun sağlık Bakanlığınca  nerede yanlış yaptık diyerek düzeltecek yada aynı şekilde  hasta ve hasta yakınları şikayetleri görmezden gelinecek ki nereye kadar .

işte işin son örneği; olayı örtbas etmek için kamera kayıtlarını isteyen bir sağlık personeli görevli ”’ dava açarım ” olayın yanlış olduğunu gösteren duyarlı bir hasta yakını olan Yeşim YÜCEL  nasıl korkutuluyor.

kendisi bir kalp hastası olduğu söylüyor. ancak  telaşlandırılıyor.

hastanın  düşürülmesini bir duyarlı vatandaş olarak  görüntü haline getiren hanım benimde babam olabilirdi. Diyerek empati yapması toplumda hala duyarlı vatandaşların olduğu gösteriyor.

güvenlik görevlisi elindeki görüntüleri almaya çalışıyor ,  bunların  görünmesini istemeyen sağlık çalışanları  ve güvenlik ekibinin  telaşlı halleri konun ört bas edilmesini değil mi?

bu gibi olaylarda vatandaşın kamerası delil olamalı ancak sudan sebeplerle vatandaşın kamerası bir süre sonra dava nedeni oluyor haklarında davalar açılıyor neden ?sebebi görünmeyen yanlış olayların görünmesi.

sağlık personellerine şiddet  doktorlar tarafından abartıldığı kadar , Hasta ve Hasta yakınlarına  yapılan şiddet neden üstü kapatılıyor Alo 184  hasta ve hasta yakınları tarafından şikayetler dinleniyor ancak sonuç ne ? sağlık personeli haklı durumu nereye kadar . tabi bunlar sağlık bakanımız bir an önce  düzeltmeli  yumuşak karnımız sağlık nedeni ile sağlıkta personeller sıkı denetime tabi tutulmalı özellikle de acil  servis desek daha iyi olur.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

TRCep Urfa Haberleri