Atatürk Havalimanında Provakatör kadından , Sarıklı Vatandaşa Çirkin saldırı ,Yetkilileri Göreve Davet ediyoruz….

Atatürk Havalimanında Provakatör kadından , Sarıklı Vatandaşa Çirkin saldırı ,Yetkilileri Göreve Davet ediyoruz….

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bir kadın giyim kıyafetinden dolayı sarıklı bir vatandaşa sözlü tacizde bulundu.

Sarık takıp cübbe giyen vatandaşı gören kadın yolcu; birden yolcuların beklediği alanda telefonunu alarak 2596 sayılı kanunu bağıra bağıra okumaya başladı. Bunun üzerinde havalimanında bekleyen yolcular kadına tepki gösterdi. Uçağı bekleyen vatandaşlar hakaret eden kadına dönerek, “Kimse sizi dinlemek zorunda değil, sizi ilgilendirmez” şeklinde tepki göstermesine rağmen, susmayan kadın, için daha sonra güvenlik görevlilerinin geldi.

AMACINA ULAŞAMADI
Bu arada olayın muhatabı olan sarıklı ve cübbeli vatandaş ise sakinliğini koruyarak, bağıran ve kendisine hakaret eden kadına dönerek, sakin bir dil ile, “Terbiyesizlik yapmayın” şeklinde telkinde bulundu. Etrafta çocukların ve yaşlıların olduğunu, herkesin bu durumdan rahatsız olduğunu belirten ve kadını terbiyeye davet eden sarıklı vatandaş, tüm çabalarına rağmen kadının küstah tavırlarının önüne geçemedi.

 

 

ŞİMDİ BİZ  YETKİLİ  SAVCILARI  GÖREVE DAVET EDİYORUZ.

DEVLETİN VE MİLLETİN SELAMETİ İÇİN

halkın yaşam biçimine  saygı duymayan ve hakaret edenler  bile bile terör estirmeye başladı devletin kanunları yeniden gözderen geçirerek

bu gibi provakatör ve Terör estiren hainlere izin vermemelidir.

dün döven adam , tüküren adam , döven kadın , söven kadın derken  yarın başka provakatörler  çıkmamaması adına caydırıcı cezalarla engelenmelidir

BU NEDENLE 

Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama ile aşağılayan bu kadın Anayasanın

MADDE 216 – (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

maddesine göre suç işlemiştir…

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?