Ataşehir’e Ak Parti Vizyonu ve Proje Karnesi Başarılı Bir Aday; İsmail Erdem Dedi…..

Ataşehir’e Ak Parti Vizyonu ve Proje Karnesi Başarılı Bir Aday; İsmail Erdem Dedi…..

AK Parti’de İstanbul ilçe belediyeleri için isimler netleşti. Başkan Erdoğan bugün hem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayını hem de İstanbul ilçe belediye başkan adaylarını açıklayacaktı ve açıkladı. AK Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı olarak İsmail Erdem’in ismi ile damga vurdu.

Sancaktepe Belediyesinde bir çok başarılı projelere imzası olan, İsmail ERDEM ile  Ataşehir’de Chp için kolay olmayacak. şimdiden göreceğiz.

İsmail Erdem gibi  hizmette mi? oy verilecek,  yoksa on yıldır hizmet alamayan Ataşehirde İdeolojiye mi?

Bu yerel Seçim  Ataşehir için çok önemli ;  halkın görüşleri  seçimlerde İsmail Erdem diyeceğiz ve hizmete oy vereceğiz sesleri ağır basıyor.

 İsmail ERDEM  kimdir?

1959 yılında Sivas’ta doğdu.

1977 yılında MSP Kadıköy baş müşahidi olarak siyasete başladı. 1984 yılında Refah Partisi Kadıköy ilçe teşkilatında seçim işleri başkanı olarak yer aldığı İlçe yönetiminde 2 dönem seçim işleri, 2 dönem teşkilat başkanlığı yaptı. 1991 Genel Seçimlerinde, Refah Partisi’nden İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu. 1995 – 2001 yılları arasında Refah ve Fazilet Partisinde İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1999 Yerel Seçimlerinde 1. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı oldu. Aynı yıl İl Genel Meclisi Üyesi seçildi.

AK Parti’nin kuruluşu ile birlikte AK Parti İl Genel Meclis Grubu’nu kurdu ve Grup Başkanı oldu. 2001 – 2004 yılları arasında AK Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 3 Kasım 2002 Genel Seçimlerinde 1. Bölge SKM Başkanlığı yaptı.

2004 – 2009 yılları arasında İBB Meclis Üyeliği, 2005 – 2009 yılları arasında İBB Meclis Üyeliğiyle birlikte aynı zamanda Encümen Üyeliği görevlerini yürüttü.

2009 ve 2014 yerel seçimlerinde, iki dönem üst üste Sancaktepe Belediye Başkanlığı’na seçildi ve halen bu görevini devam ettirmektedir.

Başkan ERDEM, aynı zamanda, 20.675 sporcu ile Türkiye’nin en fazla lisanslı sporcuya sahip ikinci spor kulübü olan Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü’nün Onursal Başkanı ve Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesidir.

Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif rol almakta; Ensar Vakfı Genel Merkez 1 dönem yönetim kurulu üyesi İstanbul Dostluk Vakfı Mütevelli Heyeti üyeliği Kurucusu olduğu Medeniyet Yolcuları Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Başkanı Sivaslıların Türkiye’deki en büyük sivil toplum kuruluşu olan Sivas Platformu Başkanlığı ve İstanbul Sivas Konfederasyonu Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir.

“Yerel Siyaset ve Belediyecilik” isimli bir kitabı bulunmakta, birikimlerini 2 dönem İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mahalli İdareler Bölümü’nde Yüksek Lisans öğrencilerine aktarmıştır.

Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü’nden mezun olup evli ve dört çocuk babasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

TRCep Urfa Haberleri