2019 Görüşürüz ; Halk Ataşehir Belediyesine Sordu Oy mu? Rant mı? ,  Cumhurbaşkanın’dan Artık Çözüm Bekliyoruz.

2019 Görüşürüz ; Halk Ataşehir Belediyesine Sordu Oy mu? Rant mı? , Cumhurbaşkanın’dan Artık Çözüm Bekliyoruz.

Uzun süredir Sesizliğini Koruyan yeni Belediye Başkanı İlhami YILMAZ ;Battal İLGEZDİNİN koltuğuna oturdu.

Ancak Battal İLGEZDİ’nin tapu Vaadiyle 75 bin nufüslu üç Mahalle ‘nin oyları ile ”eğer oyunuz verirseniz tapu sorununuzu bir yıl içinde kökten çözeceğim vereceğim diyen” Battal İLGEZDİ . son konuşmada ise günah çıkarma yaparak elimizde bomba bulduk sözleri ile halkı kendine küstüren eski başkanın bu sözünü yeni Belediye Başkanı bir haber değil inşallah. Ancak Yeni Başkan Mahalle sorunlarını çözme yerine Hayırlı Olsun’a gelenleri kutlama zamanından arta kalanda ne yapacak bilinmez ama. Ne ses var Ne görüntü.

Mahallede Sokak röportajlarımız ile bir sorduk Bin Ah işittik.

Gelen cevaplar çok acı ve manidar.

2019 seçimlerinde görüşürüz diyen Yeni Çamlıca, MimarSİNAN ,Mevlana Mahallesi halkından büyük tepki ”bizler çok büyük kazık attılar ,elimizden devletin vermiş olduğu tapulara Rant olarak göz diktiler ,oylarımız ile bizi oydular ” diyen mahalleli sonuçta bizler kanuni yollara başvurduk. Ancak bizlerin ömrünü yediler biz bunu hak etmedik.

CUMHURBAŞKANIMIZA Sesleniyoruz biz Kayyum istiyorduk. Ataşehir Belediyesi bu işi çözmek istemiyor. bize harlem zencisi muamelesi yapıyor, bıktırma politikaları ile Uyuşturucu satıcıları, geri dönüşümcüleri, tamircileri Nere de ne pislik var ise buraya yığıyor kaç kez şikayet ettik ama ses yok neden belli amaçları belli diyen mahalle sakinleri .

Ataşehir belediyesine Bağlandıktan sonra Mahallemizi mahvettiler , Huzurumuzu kaçırdılar, gerekirse bizi Devlet Ataşehirden alsın ,Anadolu’dan gelen yıllarca buranın Çamurunu ve kahrını çeken ve yıllar önce tapumuzu almak için 2 misli para ödeyerek resmi tapularımızı alan bizlerin ,şimdi ümraniye belediyesinin vermiş olduğu tapuyu YOK hükmünde sayıyor , burada kanun ve adalet boşluklarından yararlanıyorlar . bizler bunlara direneceğiz ,Adalet isteyenler kendileri Adalet Teyzeyi istiyorsa o bizde yok. Adalet Herkes için olmalı diyen mahalle sakini Cumhurbaşkanı bu konuyu çözecek tek Hakimdir. dedi.
Belediyeye giden mahalle halkına Muhtarlar sizi kandırıyor, siayaset yapıyorlar ,onlar sizleri tedirgin ederek rant elde edecekler diyerek mahalle halkını dolduruşa getirerek kandırıyorlar.
tapun 200 metre ama bak 300 metre yaptık diyorlar veya amca kafanı ağrıtma, git yat resmi tapun bir şey olmaz diyerek mahalle ağzı ile gönderiliyorlar.
Belediye ise arka planda encümen kararı ile kök tapuya gidiyor ne oluyor ? sorunu soran mahalleli Tedirgin sonunda Kılıçtaroğlu gibi yollara düşmek varsa olur diyen mahalle , halkı CUMHURBAŞKANIN’DAN Yalnız Bırakmayın diye seslendi .

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?