Emekliye 825 TL! Hangi banka emekliye ne kadar promosyon veriyor?

Emekliye 825 TL! Hangi banka emekliye ne kadar promosyon veriyor?

Bankalar emekliler için yarışıyor. 3 yıllık dönem için maaşa göre 300, 375, 450 lira promosyon verilirken; bazı bankalar ilave fırsatlar sunuyor, bazıları da tutarı artırıyor.

KİM, NE VERİYOR?

AKBANK: 450 liraya varan ödeme yapıyor. Tüm ATM’lerden ayda 2 kez ücretsiz para çekme, bedava havale ve EFT, bireysel kredilere özel faiz oranı gibi imkanlar sunuyor.

DENİZBANK: 450 liraya varan ödeme yapıyor. Bankaya emekli maaşı müşterisi kazandıranlara da 100 lira veriyor. Özel faiz, otomatik ödeme talimatına 3 ay su faturasında yüzde 10 indirim gibi uygulamaları da var.

FİBABANKA: Maaşa göre 330, 415, 500 lira veriyor. Tüm ATM’lerden ücretsiz maaş çekme, kredilerde ve mevduatta özel faiz imkanı sunuyor, hesap işletim ücreti almıyor.

GARANTİ: 450 liraya varan ödeme yapıyor. Paramatiklerde özel menü ile maaşları tek tuşla kuruşu kuruşuna çekme imkanı, kredilerde indirimli faiz oranı sağlıyor.

ING: 450 liraya varan ödeme yapıyor. 3 otomatik fatura talimatına 150 lira ek nakit promosyon veriyor. Hesap işletim ücreti almıyor, özel faizli kredi, ücretsiz tıbbi danışmanlık ve ambulans imkanları sunuyor.

İŞ BANKASI: 450 liraya varan ödeme yapıyor. Kredi kartları için ücret almıyor, özel faiz, ücretsiz havale ve EFT imkanı sağlıyor.

QNB FİNANSBANK: Emekli maaşını taşıyıp 2 otomatik ödeme talimatı verenlere 700 liraya varan promosyon veriyor. Emekli tanıdıklarını getirenlere 125 lira ödüyor.

ŞEKERBANK: 450 liraya varan ödeme yapıyor. 2 otomatik ödeme talimatına 150 lira daha veriyor. Ücretsiz havale-EFT, işlem önceliği, eve teslim maaş imkanları sunuyor.

TEB: 450 liraya varan ödeme yapıyor. Hesap işletim ücreti, kredi kartı ücreti ve çağrı merkezi ile internetten işlem ücreti almıyor.

YAPI KREDİ: 450 liraya varan promosyona ek 100 lira nakit puan veriyor.

İKİNCİ BAHARDA ÇİFTE MAAŞ
Hükümet, sosyal güvenlik reformu kapsamında emekliye ikinci bir gelir kapısı açacak olan ‘tamamlayıcı emeklilik’ sistemini teşvik eden adımlar atacak.

Yeni kıdem sistemiyle beraber tamamlayıcı, mesleki emeklilik sistemleri de yaygınlaşacak.

Otomatik BES tamamlayıcı emekliliğe dönüşürken, çalışanın maaşından yapılan yüzde 3 kesintinin yanı sıra işveren ve devlet de fona katkı sunacak.

Yeni sistemle vatandaşın emekli olduktan sonra ani gelir kaybına maruz kalması önlenmiş olacak. BES’te 45 yaş altı tüm çalışanlar gelecek yıldan itibaren sisteme girecek. Kademeli çıkış hakkı seçenekler arasında yer alacak.

-TAKVİM

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?