Atlantik Petrol, Borsa İstanbul kotundan çıkarıldı.

Atlantik Petrol, Borsa İstanbul kotundan çıkarıldı.

Borsa İstanbul yaklaşık 9 aydır işlem sırası kapalı olan Atlantik Petrol hissesini borsa kotundan çıkarma kararı verdi.
Finansal raporlarını yayımlamaması nedeniyle 30/06/2018 tarihinde Borsa İstanbul tarafından işlem sırası kapatılan Atlantik Petrol hissesi BİST kotundan çıkarıldı. Şirketin finansal raporlarını yayımlamamakta ısrar etmesi nedeniyle Borsa İstanbul Kotasyon Yönergesi uyarınca 21/03/2019 tarihi itibariyle şirket Borsa İstanbul kotandan tamamen çıkarıldı.

Bundan sonraki süreçte şirketin finansal raporlarını bir yıl içinde yayımlaması halinde Kotasyon Yönergesi gereğince şirket paylarının tekrardan Borsa İstanbul kotuna alınması değerlendirilecek.

BORSA İSTANBUL’DAN KAP’A YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE:

Atlantik Petrol Ürünleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. (Şirket) ile ilgili olarak Borsamız tarafından, 30/06/2018 tarihli finansal raporlarını yayımlamadığından işlem sırası kapatılan ve Borsamız Yönetim Kurulu’nun 21/09/2018 tarihli kararı ile tüm finansal raporlarını II-14.1 sayılı Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği (Tebliğ) kapsamında yayımlayıncaya kadar Pay Piyasası Yönergesi’nin 30. maddesinin beşinci fıkrası kapsamında işlem sırasının kapalı kalmaya devam etmesine karar verilen Şirketin, karar tarihinden itibaren geçen ve aynı maddede belirtilen altı aylık süre içinde finansal raporlarını yayımlamadığı anlaşıldığından, Pay Piyasası Yönergesi’nin 30. maddesinin beşinci fıkrası ile Kotasyon Yönergesi’nin kottan çıkarma şartlarını düzenleyen 23. maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında Şirket paylarının 21/03/2019 tarihinden itibaren Borsa kotundan çıkarılmasına karar verilmiştir.

Şirketin bir yıl içinde tüm finansal raporlarını Tebliğ çerçevesinde yayımlaması halinde, Kotasyon Yönergesi’nin 28. maddesi kapsamında Şirket paylarının tekrar Borsa kotuna alınması hususu değerlendirilecektir.

 

-HÜRRİYET

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?