Ataşehir’de Gülenyüz vurgunu mu?

Ataşehir’de Gülenyüz vurgunu mu?

ATAŞEHİR24 ‘ün  yapmış olduğu haberde iddalar  yenilir-yutulur cinsten değil.
bu iddialara  açıklık bekliyor ve ataşehir24 ‘den kaynak olarak aldığımız  habere  Muharrem Çoban’dan cevap bekliyoruz…

Ataşehir’de Muharrem Çoban adlı kişinin yöneticiliğini yaptığı Gülenyüz Derneği’nde fakirler üzerinden vurgun iddiası…

 

ATASEHİR24.COM/ÖZEL HABER –Ataşehir’de engelli vatandaşlara yardım amacıyla kurulan ve yöneticiliğini Muharrem Çoban’ın yaptığı Gülenyüz Derneği’nin yardımdan çok yolsuzluk yaptığı iddiaları söz konusu. Gıda Bankası’ndan son kullanma tarihi geçmek üzere olan yiyecekleri ücretsiz olarak alan dernek yardıma muhtaç vatandaşlara bozuk, yenilmeyecek yiyecekleri 20 TL’den satıyor.

Yardıma muhtaç vatandaşlar söz konusu dernek tarafından önce muhtarlıklara yönlendirilerek fakirlik kağıdı aldırılıyor. Daha sonra bu kağıdı gösteren vatandaşlar 20 TL vererek yenmeyecek noktaya gelen yiyecekleri satın alıyor. Bu şekilde söz konusu dernekten sebze ve meyve alan 60’ın üzerinde aile var. Her aileden 20 tl alınınca ortaya korkunç karlı bir rakam çıkıyor. Üstelik bu gıda dağıtımı 3 günde bir yapılıyor. Pazardan alışveriş yapamayan ve gıdaların bu kadar kötü geleceğini tahmin edemeyen yardıma muhtaç vatandaşlar olaya büyük tepki gösteriyor. Muhtarlıklar ise vatandaşların bu dernekten yardım alabilmek için sürekli kendisine müracaat edip fakirlik kağıdı almaya çalışmasından oldukça rahatsız.

KAYMAKAMLIK VE BELEDİYE İŞ BAŞINA

Dernek adı altında fakirler üzerinden böyle bir vurgun yapan Gülenyüz Derneği için Ataşehir Kaymakamlığı ve Ataşehir Belediyesi’ni göreve davet ediyoruz. Söz konusu yiyecekler gıda bankasından vatandaşlara dağıtılmak için ücretsiz olarak verilirken bu dernek hangi amaçla artık yenmeyecek ve çöpe atılacak olan yiyecekleri vatandaşlara parayla satmaktadır ?

Söz konusu derneğin sicil kaydı incelenmiş midir ? Engelliler için de bağış toplayan derneğin bünyesinde çok sayıda sabıkalı kişinin bulunduğu biliniyor mudur ? Toplanan yardımlar engellilere ulaştırılıyor mudur yoksa onlarda parayla mı satılıyor ? Bu bir dernek midir yoksa yolsuzluk için bir paravan kuruluş mudur ?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?